İnternet

Web sitenize Twitter hesapları ile giriş yaptırın

Twit Connect, Kullanıcıların twitter hesapları üzerinden web sitenize hızlı bir şekilde üye olmalarını & giriş yapmalarını sağlar. Twitter'ın bu yöntemine OAuth denir.


-İlk olarak http://twitter.com/oauth adresine gidin. Oluşturduğunuz herhangi bir application varsa buradan girebilirsiniz yoksa "Register a new application" seçeneğinden bir uygulama oluşturun. ( ilgili alanları doldurun yeterlidir. )

Oluşturduğunuz uygulamayı açıp ( https://dev.twitter.com/apps/UYGULAMA-ID/show )

OAuth settings bölümünden "Consumer key" ve "Consumer secret" bölümlerini bir yere kopyalayın.
- WordPress Blogunuza Twit Connect eklentisini yükleyin.

*İndirdiğiniz dosyayı rardan çıkararak FTP'deki "/wp-content/plugins/" klasörüne atın daha sonra Admin Panelinizdeki "Eklentiler" bölümünden "Twit Connect" eklentisini etkinleştirin. Yine Admin Panelinizdeki "Ayarlar" bölümünden "Twit Connect" alanına girin.

Önceki işlemde kopyaladığımız "Consumer key" ve "Consumer secret" kodlarını bu bölüme girin ve kaydedin. ( Diğer işlemler zorunlu olmadığı için anlatmıyorum ancak kurcalayarak daha düzenli bir hale sokabilirsiniz. )

Bundan sonraki aşamada ise butonunun blogunuzda nerde görünmesini istiyorsanız temanızın ilgili dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin.

Not: Admin Panelinizin "Ayarlar" bölümünden "İsteyen herkes kayıt olabilsin" seçeneğini işaretleyip kaydedin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.