İnternet

WhatsApp kişisel bilgiler Facebook ile paylaşamayacak!

Avrupa Birliği, Facebook'un WhatsApp kullanıcılarının bilgilerine erişme yetkisini engelledi. Artık WhatsApp bilgileriniz daha güvende olacak.

WhatsApp bilgileriniz artık paylaşılmayacak!

WhatsApp'ı satın alan Facebook, uygulamanın yine ücretsiz olarak hizmet vereceğini ancak bunun karşılığında WhatsApp kullanıcılarının verilerini toplayabileceğini açıklamıştı. İnternette gizlilik yasalarına ters düşen bu açıklamanın ardından Avrupa Birliği Facebook hakkında soruşturma başlatmıştı.

Amerikalı Facebook, Avrupa karşısında boyun eğdi. TechCrunch'ın haberine göre; Facebook ve WhatsApp Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Düzenlemesi’ne bir çözüm bulana kadar birbirleriyle veri paylaşmayacak. Peki, bugüne kadar veri paylaşımı nasıl oluyordu?

Örneğin; WhatsApp'tan arkadaşınıza bir link gönderdiniz. Bu linkle alakalı reklamlar sizin Facebook hesabınızda görünmeye başlıyordu. Kişisel verileri ihlal ederek, platformlar arasında veri paylaşılması uzun bir süre durdurulacak gibi görünüyor.

Ancak aktarılan bilgiler; Facebook'un bu engeli aşması için yoğun bir çalışma yüreteceği yönünde. Bakalım iki platform arasındaki gerilimin sonu nasıl olacak?

WhatsApp kişisel bilgiler Facebook ile paylaşamayacak! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.