İnternet

Wi-Fi hızınızı 10 kata kadar artırabilen uygulama: Wifi Analyzer

Wifi Analyzer, mobil cihazınızın bağlantı ayarlarını düzenleyerek Wi-Fi hızınızı 10 kata kadar artırabiliyor.

Wi-Fi hızınızı 10 kata kadar artırabilen uygulama: Wifi Analyzer

Aynı interneti kullanmalarına rağmen bilgisayarınızın ve akıllı telefonunuzun internet hızlarının çok daha farklı olduğunu fark ettiniz mi? Birçok kişinin şikayetçi olduğu bu sorunu, akıllı telefonunuza indireceğiniz küçük bir uygulama ile çözebilirsiniz.

Wifi Analyzer isimli bu uygulama, akıllı telefonunuzun bağlandığı modem kanalını değiştirmenize olanak sunuyor. Normal koşullarda modem kanallarının değişmesiyle kanallara rastgele bağlanan akıllı telefonlar, düşük sinyalli kanallara denk gelebiliyorlar ve buna bağlı olarak düşük hızlı internet bağlantısına sahip oluyorlar. İnternet hızının gözle görülür bir şekilde düşmesine neden olan bu sorun, Wifi Analyzer sayesinde sadece birkaç saniyede çözüme kavuşturulabiliyor.

1470856092_20132f102f022fdd2fwifianalyze.7f18c.jpg

Uygulamayı açtıktan sonra ilk olarak yapmanız gereken şey, sağ üst köşede bulunan göz simgesine tıklamak ve 'Kanal Reytingi' seçeneğine giriş yapmak. Bu seçeneğe giriş yaptıktan ve yukarıdaki ünlem işaretine tıklayarak kendi modeminizi seçtikten sonra modeminizin farklı kanallarının göründüğü, bol yıldızlı bir sayfa ile karşılaşacaksınız. En fazla yıldıza sahip olan kanalı belirleyin ve modeminizin bağlantı ayarlarınıza giriş yapın. Modeminizin bağlantı ayarlarından, mobil cihazınız için en yüksek değere sahip olan kanalı bulun ve etkinleştirin. Yapılandırma tamamlandıktan sonra cihazınızın o kanal üzerinden bağlandığını göreceksinizdir.

Wifi Analyzer

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.