İnternet

Windows 7 için İnternet Explorer 10 yayınlandı

Internet Explorer 10'un son sürümü Windows 7 için yayınlandı.

Windows 7 için İnternet Explorer 10 yayınlandı

Microsoft, geçen yıl Kasım ayında İnternet Explorer 10'un son sürümünün Windows 7 için ön izleme sürümü yayınlamıştı. Firma şimdi nihayet Windows 7 kullanıcılarına İE10 tarayıcının tam versiyonunu yayınlamaya başladı.

Windows 7 kullanıcıları artık Internet Explorer 10'u kullanabilecekler ve güncelleme bütün kullanıcılara önümüzdeki haftalarda otomatik olarak ulaşmış olacak. Zaten Windows 8 kullanıcılarının geçtiğimiz yılın ekim ayından bu yana Internet Explorer 10'u kullanıyorlardı. Yeni sürüm, Windows 7 kullanıcılara gelişmiş bir JavaScript performansı vaat ederken; yazım kontrolü, otomatik düzeltmeler ve gelişmiş web standartlarında %60'lık bir artışı da beraberinde getiriyor.

1361911042_internet-explorer-10-release-preview.jpg

Yeni sürüm tasarım olarak ise Internet Explorer 9'dan çok da farklı değil. Internet Explorer 10'da taşınabilir bilgisayarlar için GPU kullanımı azaltılmış ve güç tüketimi konusunda birtakım düzeltmeler yapılmış. Ayrıca, gerçek web sayfalarında eski sürüme göre %20'lik bir artış yaşandığı da belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.