İnternet

xHamster'da büyük skandal!

Yetişkinlere özel içeriklerin yer aldığı xHamster, hack olayı ile gündeme geldi. xHamster kullanıcılarının kimlik bilgileri hackerlar tarafından çalındı!

xHamster'da büyük skandal!

Yetişkinlere yönelik içerik üreten xHamster, diğer bu tarz siteler gibi üyeliğe dayalı Premium hizmet de veriyor. xHamster, Premium hizmeti için kullanıcılardan kimlik ve kredi kartı bilgilerini talep ediyor. Bu site toplamış olduğu yaklaşık 380.000'ü aşkın veriyi hackerların eline kaptırdı.

xHamster'ın veri tabanını hackleyen ekip; Birleşik Devletler Ordusu'na ait 40 e-posta ve ABD hükümetine ait yaklaşık 30 e-postanın aralarında bulunduğu toplamda 380.000 adet xHamster üyelik bilgisini çalmayı başardı. LeakBase'in sunduğu raporda saldırının ne zaman gerçekleştiği belirtilmiyor.

xHamster'ın sözcüsü kullanıcılarının tüm kimlik bilgilerinin güvenli bir şekilde şifrelendiği ve şifreli verilerin açmasının imkansız olduğunu belirtese de skandalın büyüyeceği düşünülüyor. MD5 şifreleme algoritması kullanılarak şifrelenen veriler eğer açılırsa, xHamster'ı Premium olarak kullananlar kredi kartı bilgilerini hackerlara kaptırmış olacak.

1480503840_password-balloon2x.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.