İnternet

Yahoo da Flash'dan kurtulacaklarını açıkladı!

Yahoo, güvenlik açıklarıyla gündemden düşmeyen Flash'ı HTML 5 ile değiştireceklerini açıkladı.

Yahoo da Flash'dan kurtulacaklarını açıkladı!

Yahoo'nun geliştiricilerinden birisi olan Amit Jain, Yahoo'nun Flash Player yerine HTML 5'i kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Amit Jain, Yahoo'nun bu değişim için uzun süredir çalışmalar yürütttüğünü ve hatta 2015 senesinde canlı olarak yayımlanacak bir Amerikan futbolu maçından önce HTML 5 denemesi yaptıklarını söyledi. Denemenin başarılı olduğunu ancak o tarihte HTML 5'in bugün olduğu kadar yaygın olmaması nedeniyle kullanılmadığını belirten Jain, sadece Apple'ın tarayıcısı olan Safari de HTML 5'i kullandıklarını söyledi.

1474874211_adobe-patches-flash-zero-day-exploit-used-to-deliver-cerber-and-locky-ransomware-502707-2.png
Geliştiricisi olan Adobe'nin bile Flash Player'dan umudunu kesmesi üzerine Flash Player'ı kullanan tarayıcıların ve internet sitelerinin sayısı azalıyor. Flash Player'ın kullanıcı kaybetmesinin nedeni performans sorunları veya kullanım değil, bir türlü kapatılamayan ve milyonlarca kişinin gizliliğini tehlikeye atan güvenlik açıkları.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.