İnternet

Yahoo Facebook’a patent hakları için savaş açtı

Yahoo, Facebook reklamlarının teknik mekanizmalarının, gizlilik kontrolleri ve haber beslemeleri dahil kendi patentleri olduğunu iddia ediyor.

Yahoo Facebook’a patent hakları için savaş açtı

Yahoo, teknoloji sektörünün çok rağbet gören patent savaşları ve davalarına teknoloji kullanımı için Facebook üzerinden lisans ücreti talep ederek katıldı.

Yahoo'dan konuyla ilgili bir yetkili, Facebook reklamlarının mekanizma teknikleri, gizlilik denetimleri, haber beslemeleri ve mesajlaşma hizmeti patentlerinin Yahoo'da olduğu iddialarını savundu.

1330443323_mark-and-carol.jpg

İddiaya göre iki şirket temsilcisi pazartesi günü konu için bir araya geldi ancak Facebook patent lisansı için bir ödeme yapmayı reddetti.

Yahoo'dan yapılan açıklamada "Yahoo'nun hissedarları, çalışanları ve diğer ortaklarının haklarını korumak için bir sorumluluğu vardır ve yasal hakkımızı kullanacağız." Denildi.

Facebook 100 milyar dolarlık halka arz olayının yanında birçok teknoloji şirketiyle karşılıklı davalarıyla gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.