Yahoo, kullanıcı bilgilerini Amerika istihbaratı ile paylaştı!

Bir zamanlar ismi Google'dan önce anılan Yahoo, büyük bir skandal ile çalkalanıyor. Açıklamalara göre; Yahoo milyonlarca kullanıcı bilgisini Amerika istihbaratı ile paylaştı!

Yahoo, kullanıcı bilgilerini Amerika istihbaratı ile paylaştı!

Eğer internet ortamında iseniz hiç bir zaman güvende değilsiniz. Savunduğum bu tez yaşanan Yahoo olayı ile bir kez daha doğrulanmış oldu. Açıklamalara göre; Yahoo, mailleri gerçek zamanlı olarak tarıyor ve milyonlarca kullanıcısının bilgisini Amerika istihbaratı ile paylaşıyor.

Yahoo'nun gizlilik ilkesinde Yahoo kanunlara uyan bir firmadır ve yasalara uyar ifadesi yer alıyor. Amerika'daki yasalara göre devlet istediği zaman bir gerekçe sunarak bilgilere ulaşabiliyor. Yahoo'nun bu ilkeyi benimsemesi iddiaları daha da güçlendiyor. 

Yaşanan bu skandaldan sonra eski NSA çalışanı ve gizlilik konusunda güvendiğim isim Edward Snowden, Twitter üzerinden takipçilerine Yahoo kullanmamaları konusunda tavsiyede bulundu. Şimdilik konuyla ilgili Yahoo cephesinden bir açıklama gelmedi. Bakalım Yahoo bu skandal karşısında ne yapacak?

1475664131_yahoo.jpg