İnternet

Yahoo Xobni’yi satın aldı

Yahoo satın aldığı şirketlere Xobni'yi de ekledi.


Yahoo yeni atılımlarla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Dün video klip uygulaması Qwiki’yi satın alan Yahoo, yeni bir satın almaya daha imza attı.

Video klip uygulaması Qwiki’yi satın alarak önemli bir atılım yapan Yahoo, hemen ardından adres defteri uygulaması Xobni’yi satın aldı.

1372930699_xobni-opens-app-store-for-outlook-92df359409.jpg

E-postaları tarama ve otomatik olarak kişi listesini oluşturabilmeye yarayan bir uygulama olan Xobni, 2008′de Microsoft Outlook’ta kullanılmaya başlanmıştı. Xobni uygulaması için Bill Gates “sosyal ağların gelecek nesli” olarak adlandırmıştı. Bu uygulama bundan sonra Yahoo’ya destek verecek. Xobni’nin Yahoo’ya katılmasıyla birlikte şirketin e-posta servisinde büyük değişikliklerin olacağı söyleniyor.

Yahoo, posta servisi için büyük gelecek vaat eden Xobni’yi 30 ile 40 milyon dolar karşılığında satın aldı. Xobni, satın almayı resmi blogundan duyurdu ve ürün desteklerine bir yıl daha devam edeceğini ancak yeni ürün satışı yapmayacağını açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.