İnternet

Yasaklara rağmen rekor kırdı!

Onlarca mahkeme ve yasağa rağmen rekor kıran internet devi!


The Pirate Bay üzerinden dosya paylaşım oranını geçtiğimiz aylarda aleyhine verilen mahkeme kararı, son zamanlarda bir hayli düşürmüştü. Ancak torrent devinin bu düşüşü çok uzun sürmedi. Yeni gelen bilgilere göre, yapılan engellemelere rağmen The Pirate Bay eski günlerine tahmin edilenden daha hızlı döndü.

Site üzerinden yapılan P2P paylaşım sayısının normale dönmesi, kullanıcıların ISS tabanlı engellemeleri kırmayı başarmasıyla, çok da uzun sürmedi. Bu konuyla ilgili açıklama yapan ISS çalışanı, bu durumun oluşmasında kullanıcıların yasal süreçte verdiği büyük desteğin önemli rol oynadığını belirtti.

1342802239_the-pirate-bay-logo.jpg

Mahkemenin "korsan film ve müzik paylaşımı yapıyor" gerekçeli engelleme kararından sonra, Bebroadband, Sky Broadband, Virgin Media, Everything Everywhere, TalkTalk, O2..., sağlayıcıların tamamı The Pirate Bay'e erişimi engellemişti. Bu karar nedeniyle sitede yaşanan trafik oranı da yüzde 11 düşmüştü. Ancak şimdiki rakamlara bakıldığında, işlerin eskisinden de iyi olduğu görülüyor. Hatta The Pirate Bay, geçtiğimiz günlerde sitenin rekor tıklanma sayısına ulaştığını açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.