İnternet

Yeni Gmail arayüzüne nasıl geçilir?

Geçtiğimiz günlerde tasarımını güncelleyen Google'ın popüler e-posta hizmeti Gmail'de bu yeni tasarıma nasıl geçebileceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz. 

Yeni Gmail arayüzüne nasıl geçilir?

Uzun yıllardır sıkıcı ve eski moda bir tasarımla kullanılan Google'ın e-posta hizmeti Gmail, yeni bir tasarımı kullanıma sundu. Tüm dünya çapında belli bir süre içinde geçilecek olan tasarımı isterseniz hemen kullanabiliyorsunuz. Daha modern ve sade bir hale gelen Gmail tasarımını aşağıdaki adımları takip ederek siz de aktif edebiliriniz. İşte yeni Gmail arayüzünü kullanabilmek için yapmanız gerekenler:

  • İlk olarak Gmail anasayfasında sağ üst köşede yer alan çark simgesine tıklamanız gerekiyor.
  • Tıkladığınızda en üstte 'Yeni Gmail ürününü dene' ibaresine tıklayarak yeni arayüze geçişte ilk adımı atmış oluyorsunuz.
  • Tıklamanın ardından Hoş geldiniz yazan bir uyarı sizi karşılıyor.
  • Sonraki butonuna tıklayarak ilerlediğinizde 'bir görünüm seçin' uyarısı ve Varsayılan, Geniş ve Kompakt olmak üzere 3 farklı görünüm seçeneği ile karşılaşıyorsunuz. Bunlardan birini seçip Tamam butonuna bastığınızda yeni tasarım aktif oluyor.

Yeni Gmail tasarımı daha ferah bir görüntüye sahip. Ayrıca İkonlar ve metinler çok daha estetik ve kullanılan fontlar göze daha hoş görünüyor.

Eğer bu tasarımı beğenmezseniz tekrar eski Gmail tasarımına dönme imkanınız da bulunuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey tekrar çark simgesine tıklamak ve 'Klasik Gmail ürününe dön' yazısına tıklamak. Bu işlemi yaptığınızda eski Gmail tasarımına dönüş sağlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.