İnternet

Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

Yerli ve milli e-posta sisteminin geleceği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından müjdelendi.

Yerli ve milli e-posta sistemi geliyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia'ya yönelik açıklamalarının ardından şimdi de yerli ve milli e-posta sisteminin geleceğini müjdeledi. Yerli e-posta sistemi için 2017 yılı başında çalışmalara başlandığını söyleyen Ahmet Arslan, bu projenin 2018'in sonuna doğru hayata geçeceğini belirtti.

--> 

Ahmet Arslan; "e-posta gönderdiğinizde, ülke dışına çıkıyor dünyada belli yerleri dolaşıp öyle gideceği yere varıyor. Dolayısı ile Türkiye dışında birilerinin bu e postayı görebilme ve bilgi edinme durumu var." şekilinde konuştu. Bakanın açıklamalarına bakacak olursak, yerli e-posta hizmetinde tracking (izlenme) olayı sadece ülke içerisinde olacak veya tamamen özgür bir e-posta servisi sunulacak.

1502097331_yerli-eposta.jpg

Hatırlayacağınız üzere Hillary Clinton, 8 yıl önce Dışişleri Bakanı görevindeyken ".gov" uzantılı resmi bir e-posta adresi açmak yerine, tüm e-postalarını "hdr22@clintonemail.com" adresinden göndermişti. Bu mail adresindeki yaklaşık 650 bin e-posta FBI tarafından incelenmiş ve bir suç unsuru bulunamamıştı.

Yerli e-posta hizmeti sayesinde Türkiye'deki kullanıcıların verileri ve yazışmaları devletin güvencesi altında olacak. Ancak bunun olması için Gmail tabanlı bir sistem değil, köklü bir yenilik yapıp kendimizin bir servis kurmamız gerektiğini belirtelim.

Yorumlar
mert
sanırım proje yalan oldu.. haberi yap ama sonuca varmayın ne güzel yaa.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.