İnternet

YouTube müzik videolarında daha fazla reklam gösterecek

YouTube, platformu üzerinden müzik dinleyenlere daha fazla reklam göstereceğini açıkladı. YouTube'dan müzik dinleme keyfi biraz baltalanacak gibi görünüyor.

YouTube'da müzik dinleyenlere kötü haber

Video platformu olan YouTube, müzik şirketlerinin de platformunda faaliyet göstermesinin ardından alternatif müzik dinleme aracına dönüşmüştü. Kullanıcıların da yüklediği müzik klipleri ve sadece ses içeren videolar ile zenginleşen YouTube, bugün ilginç bir karar aldığını açıkladı.

YouTube'un The Verge'e gönderdiği açıklamaya göre; müzik içerin videolarda artık daha fazla reklam gösterilecek. Bu reklamlar kullanıcıların müzik keyfini baltalayacağı için kullanıcılar; Spotify, Apple Music veya Tidal gibi çevrimiçi müzik servislerine yönlendirilecek.

Tahminlere göre; YouTube'un müzik videolarında sık sık video göstereceği ve her video değiştiğinde reklamın yenileneceği düşünülüyor. Bu sayede YouTube müzik dinleme platformu olmaktan çıkacak.

YouTube müzik videolarında daha fazla reklam gösterecek - Resim : 1

Bildiğiniz gibi henüz ülkemizde sunulmasa da YouTube'un RED isminde ücretli aboneliği yer alıyor. RED üyeleri YouTube'da reklamlardan uzak tutuluyor. YouTube bu hamlesi ile kullanıcılarını ya RED'e ya da diğer platformlara yönlendirecek. YouTube için büyük bir risk olan bu hamle bakalım ilerleyen günlerde nasıl tepkilere yol açacak?

Yorumlar
Mali
ADBLOCK
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.