İnternet

GoDaddy, KDV için kullanıcılarını uyardı

Alan adı şirketi olan GoDaddy, Türkiye'deki müşterilerini KDV konusunda uyardı. GoDaddy müşterilerinin KDV numaralarını güncellemeleri gerekiyor.

GoDaddy, Türkiye'de KDV için kullanıcılarını uyardı

Türkiye'de geçtiğimiz aylarda yurt dışı kaynaklı servislerin KDV ödeyeceği açıklanmıştı. Bu kararın ardından Apple direkt olarak App Store'daki uygulama, oyun ve diğer servislerinin fiyatlarını arttırmıştı. Amazon, Play Store, Netflix ve benzeri platformlara da gelecek olan KDV zammı, şimdi de alan adı şirketi GoDaddy'ye geldi.

GoDaddy, Türkiye'deki müşterilerini KDV konusunda uyardı. GoDaddy; Türkiye'de ikamet eden ve KDV kaydı olmayan kullanıcılara, E-hizmetlerde Katma Değer Vergisi yönünde açıklama yaptı. GoDaddy müşterilerinin en kısa zamanda KDV numarlarını güncellemeleri gerekiyor.

GoDaddy'nin açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

"5 Aralık 2017 tarihinde yapılan bir politika değişikliği (7061 sayılı Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun) nedeniyle, GoDaddy’nin artık Türkiye’de ikamet eden ve KDV kaydı olmayan kullanıcılara sağladığı E-hizmetlerde Katma Değer Vergisi (KDV) bildirmesi ve ücretlendirmesi gerekmektedir.

Muafiyetten yararlanmak için KDV numaranızı hesabınıza eklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için Payment Methods (Ödeme Yöntemleri) > Edit (Düzenle) > Tax ID (Vergi No) seçeneğine gidin."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.