İnternet

YouTube’daki en büyük 10 marka hangileri?

YouTube reklamlarında en çok büyüyen 10 isim!

YouTube’daki en büyük 10 marka hangileri?

YouTube bildiğiniz gibi en çok kullanılan dev video platformlarından biri. Google’ın 2006 yılında satın reklam yönü kuvvetlenen sitede bazı markalar var ki, YouTube’dan nasibini fazlasıyla alıyor.

En büyük YouTube markası size sorulsa, ya da en çok karşılaştığınız reklam sorulsa siz ne cevap verirdiniz?

Yapılan istatistikler ve oranlar en büyük ismin Red Bull olduğunu gösteriyor. Bunun Red Bull’un ilginç video reklamlarına sahip olmasıyla büyük bir ilişkisi olduğunu söyleyebilirim. Bir de en çok izlenilen videolarla alakalı politikası sayesinde Red Bull 3 milyon izleyiciye ulaştı ve YouTube’un en büyük markası oldu.

1383154924_1.jpg

Felix Baumgartner’ın “Red Bull kanatlandırır” sloganıyla YouTube’da en çok izlenen reklam olması, şaşırtmadı. Enerji içeceğinin ardından Mashable tarafından düzenlenen en çok izlenenler listesini; PlayStation, Rockstar Games, Apple, Go Pro Camera ve Angry Birds yapımcısı Rovio Entertainment takip ediyor. Genel olarak isimler oyun şirketleri ve teknoloji firmalarından oluşuyor.

1383154918_131030youtubebrandsmashable.jpg

Ekim ayı itibariyle YouTube’un en büyük 10 markası

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.