İnternet

Twitter’ın başı dertte!

Twitter yüklü bir tazminat ödeyecek

Twitter’ın başı dertte!

Twitter bir anda patlayan sosyal medya araçlarından bir tanesi. Twitter’daki bilgilere de kolaylıkla ulaşılabiliyor ve gizlilik konusunda da kullanıcıların uzun süredir bazı endişeleri var. Bu konu hakkında Twitter’ın da başı dertte diyebiliriz.

Twitter’da bir çok özel bilgi paylaşılıyor ve reklamlara da çok katkısı oluyor. Yapılan istatistiklere göre Twitter’da yapılan reklamlara insanların inanma oranı diğer reklamlara göre kat kat daha fazla. Sosyal ağın bu sıralar derdi ise bu gizlilik konusu. Twitter özel bilgileri satmakla yargılanıyor ve bunun cezası olarak 124 milyon dolarlık bir ceza ödemesi söz konusu.

1383154034_g.jpg

Perşembe günü Precedo Capital Group Inc. Ve Continental Advisors SA firmaları Twitter’a dava açtı. Mahkeme Manhattan’da yapıldı ve Twitter’ın özel bilgileri satarak 10 milyar dolar gibi bir kar elde ettiği iddia edildi.

Twitter’ın kullanıcı kitlesi büyümesinin yavaşladığı düşünüldüğünde bu miktarın firmanın ayakta kalabilmesi için yapılan bir uygulama olduğu iddia edildi. Twitter temsilcisi Gabriel Sticker suçlamalara hemen cevap vermedi. Mahkeme ertelenirken, Twitter’ın büyük ihtimalle talep edilen miktarı ödeyeceği konuşuluyor. Tabi bu miktar kullanıcıların özel bilgilerini kurtarmaya yetmeyecek..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.