İnternet

YouTube'un aylık kullanıcı sayısı ne kadar?

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi YouTube, aylık kullanıcı sayısının 1.8 milyara ulaştığını açıkladı.

YouTube'un aylık kullanıcı sayısı ne kadar?

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi YouTube, insanların en çok vakit geçirdiği platformlardan birisi. Her gün dünyanın farklı köşelerinden milyonlarca insan, Google üzerinden veya farklı sosyal paylaşım siteleri üzerinden bu platforma girip videolar izleyebiliyor.

Her geçen gün kullanıcı sayısında büyüme kaydeden YouTube, aylık kullanıcı sayısının 1.8 milyara ulaştığını açıkladı. Paylaşılan bu değerlerin sadece üye olan insanları kapsadığını da belirtmekte yarar var. Üyelik girişi yapmadan platformda gezinen kullanıcıların net sayısı henüz paylaşılmış değil ancak buna rağmen 1.8 milyar oldukça yüksek bir rakam.

2017 senesi içerisinde, YouTube'a giriş yapan kullanıcı sayısı 1.5 milyara ulaşmıştı. Şirketin bu istatistikleri yayınlamasının amacı, reklam verenler ile daha yakın bir ilişki kurmak. YouTube CEO’su Susan Wojcicki, saldırgan içeriğe sahip videoların temizlenmesiyle ilgili endişelerini de ek olarak dile getirdi. 

Günlük hayatta platform üzerinde karşılaşmamız muhtemel olan her türlü sakıncalı içeriğin her geçen gün YouTube yetkilileri tarafından kontrol altına alınması zorlaşıyor. Bunun yol açtığı en büyük sorunlardan biri ise Youtube'un içeriğe el atmadan önce milyonlarca kullanıcıya ulaşabileceği tehlikesi.

Bu konuda çalışmalara devam eden YouTube, yüklenen içerikleri izlemek için çok daha fazla insanı görevlendirdiğini açıkladı, ek olarak filtre için yapay zeka sistemleri üzerinde çalışmaların devam ettiğinin de altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.