İnternet

Youtube'un eski sahipleri Delicious' ı satın aldı

Youtube' u Google' a satan dahiler, Delicious' u yeniden yaratma peşindeler.


En popüler video sitelerinin başında gelen Youtube' u kuran ve sonrasında zarar etmeye başlayınca 1.65 milyar dolara Google' a satan Chad Hurley ve Steve Chen, Yahoo' nun efsanevi servisi Delicious' u satın aldılar. Hedeflerinin ise Delicious' u tüm dünyaya tanıtmak olduğunu belirttiler.

Delicious ne iş yapar diye soruyorsanız? Delicious internet üzerinden çalışan bir sık kullanılanlar servisi. İnternet' te sık gezdiğiniz bağlantıları daha sonra tekrar ziyaret edebilmek için saklamanızı sağlıyor. Bir nevi internet tarayıcınızdaki sık kullanılanlar gibi ama farkı internet üzerinde olduğu için her yerden ulaşabilmeniz ve bağlantılarınızı paylaşabiliyorsunuz.

Yenilenen servisin bu yılın sonuna kadar hazır olacağını söyleyen Hurley, aynı zamanda ojinal Delicious' a da benzeyeceğini belirtti. Hurley, yeni bir marka yaratmanın çok zor olduğuna dikkat çekti ve Delicious' un kendi ismiyle şahlanacağına inandıklarını dile getirdi. Delicious' u öldürmek için satın almadıklarınıda sözlerine ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.