Lenovo Legion Go el konsolu pazarında rakipsiz olacak! Bu yenilik çok konuşulur!

Lenovo'nun popüler oyun aksesuarı Legion Go, sızdırılan görsellerle birlikte beş yeni resmi tasarıma kavuşuyor. Oyuncuları daha da heyecanlandıran bu tasarımlar, kişisel tarzınızı yansıtmanıza olanak tanıyor.

Lenovo Legion Go el konsolu pazarında rakipsiz olacak! Bu yenilik çok konuşulur!

Lenovo'nun geçen yıl piyasaya sürdüğü Legion Go el konsolu, etkileyici özellikleriyle dikkat çekmişti. Şimdi ise şirket, bu cihaz için resmi skinlerle güncelleme yapmaya hazırlanıyor. Beş yeni skin tasarımı üzerinde çalışan Lenovo, her biri benzersiz bir görünüm sunacak şekilde tasarlanmış bu skinlerle kullanıcılarına farklı seçenekler sunuyor. Üçüncü parti skinler mevcut olsa da, Lenovo'nun sunduğu resmi skinlerin cihaza daha şık ve cilalı bir görünüm kazandıracağı bekleniyor.

Lenovo Legion Go'nun skin seçenekleri arasında teknoloji meraklılarına hitap eden ve doğrusal desenler içeren, biraz soluk renklere sahip bir chipset temalı skin bulunuyor.

Lenovo Legion Go el konsolu pazarında rakipsiz olacak! Bu yenilik çok konuşulur! - Resim : 1

Lenovo Legion Go el konsolu pazarında rakipsiz olacak! Bu yenilik çok konuşulur!

Aynı zamanda canlı kırmızı ve mavi renklerle anime havası taşıyan bir seçenek ve daha profesyonel bir izlenim için mat kahverengi bir skin de mevcut. Uzay temalı bir skin ise gök cisimlerini sevenler için ideal bir seçenek olurken, beyaz skin ise cesur ve temiz bir görünüm sunuyor. WindowsReport'a göre, bu skinlerin parmak izi bırakmayı en aza indirgeyecek şekilde tasarlandığı ve böylece uzun oyun seanslarında bile Legion Go'nun temiz kalmasına yardımcı olacağı belirtiliyor.

Lenovo Legion Go'nun özelliklerine kısaca değinecek olursak, cihaz 8,8 inç boyutunda QHD+ çözünürlüğünde, 144Hz yenileme hızına ve 500 nit parlaklığa sahip bir IPS dokunmatik ekran ile donatılmış. AMD Ryzen Z1 Extreme APU ve RDNA GPU içeren yonga seti tarafından güçlendirilen bu el konsolu, 16GB LPDDR5X RAM ve 1TB'a kadar depolama seçenekleri sunuyor. Cihazın ayrılabilir TrueStrike kontrolcüsü, drift'i önlemek için hall-efektli joystickler, bir dokunmatik yüzey, büyük yönlendirme tuşları ve bir eğimli fare tekerleği içeriyor. Hem el konsolu hem de ayrılabilir kontrolcüler, sırasıyla kendi batarya birimleri tarafından destekleniyor. Özellikle belirtilmesi gereken bir nokta, Legion Go'nun AR gözlüklerle uyumlu olması ve böylece oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımasıdır.