Nvidia konsollara meydan okuyan yeni bulut teknolojisini tanıttı!

NVIDIA'nın yeni Cloud G-SYNC teknolojisi, bulut oyun deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi vaat ediyor. Bu yenilik, oyunseverler için daha akıcı ve kesintisiz bir oyun keyfi sunacak.

Nvidia konsollara meydan okuyan yeni bulut teknolojisini tanıttı!

NVIDIA'nın oyun deneyimini zenginleştirmeye yönelik yeni teknolojisi Cloud G-SYNC, GeForce NOW'un RTX 4080 SuperPOD örneklerinde sunuluyor. Bu yenilik, Ultimate abonelik seviyesine özel olarak, oyun akışlarının ekran yenileme hızları ile senkronize edilmesini sağlayarak ekran yırtılmalarını ve takılmaları azaltıyor ve böylece daha akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Ayrıca, Reflex teknolojisi sayesinde bulut oyunlarında gecikmeyi azaltmayı hedefliyor.

Cloud G-SYNC'ten faydalanabilmek için kullanıcıların 60Hz'in üzerinde bir yenileme hızına sahip ve Nvidia G-SYNC, AMD FreeSync veya Apple'ın ProMotion gibi değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisini destekleyen ekran donanımlarına ihtiyacı var. Bu özellik, yalnızca yerel GeForce NOW uygulamaları aracılığıyla erişilebilir durumda ve tarayıcı, mobil veya TV istemcileri üzerinden kullanılamıyor.

Nvidia konsollara meydan okuyan yeni bulut teknolojisini tanıttı!

Windows kullanıcıları için, Cloud G-SYNC'i kullanabilmek için NVIDIA Turing mimarisine sahip grafik kartlarına (GTX 16 veya RTX 20 serisi) sahip olmak gerekiyor; Intel veya AMD GPU'ları bu özelliği desteklemiyor. MacOS sürümü ise tüm Apple Silicon modelleri ile belirli Intel tabanlı Mac modellerini destekliyor; bu modeller arasında özel MacBook Pro, MacBook Air, iMac ve Mac Pro yapılandırmaları bulunuyor.

GeForce donanımlı sistemlerin, Cloud G-SYNC'i desteklemesi için en az R545 sürücü sürümüne sahip olması gerektiğini unutmamak önemli. NVIDIA, Windows altında çoklu monitör desteğinin bu özellikle uyumlu olmadığını belirtiyor. Cloud G-SYNC tanıtımının yanı sıra, NVIDIA ayrıca GeForce NOW bulut oyun günü geçişini de piyasaya sürdü. Bu geçiş, kullanıcılara 6 veya 8 saatlik oyun süresi sunan Priority ve Ultimate versiyonları ile gelmekte ve sırasıyla 3.99$ ve 7.99$ fiyat etiketlerine sahip. Bu geçişler, bilgisayarlarından uzaklaşmak zorunda kalan kullanıcılar veya bulut oyun seçeneklerini keşfetmek isteyenler için ideal.