MSI Claw, çıkış tarihi belli oldu ve kendi Steam Deck yuvasına sahip olacak

MSI Claw nihayet sahneye çıkıyor: Steam Deck yuvası ile geliyor

MSI Claw, çıkış tarihi belli oldu ve kendi Steam Deck yuvasına sahip olacak

Uzun zamandır beklenen MSI Claw'ın ABD'de piyasaya sürülme tarihi sonunda açıklandı. Oyuncuların ve teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği bu cihaz, özellikle Steam Deck ile uyumlu bir yuva sunmasıyla dikkat çekiyor. MSI, bu yeni ürünüyle oyun dünyasında yeni bir standart belirlemeyi hedefliyor. Gelişmiş özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla MSI Claw, kullanıcıların oyun deneyimini üst seviyeye taşıyacak. Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen bu cihaz, oyun tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği bir yenilik olarak öne çıkıyor.

MSI Claw, teknoloji ve oyun severlerin merakla beklediği lansman tarihine sonunda kavuştu. Newegg'in ön sipariş sayfasına göre, bu heyecan verici cihaz 8 Mart'ta raflardaki yerini alacak. Daha da iyisi, site aynı zamanda bazı planlanan aksesuarlara, kendi Steam Deck yuvasına ve taşıma çantasına da bir bakış sunuyor.

MSI Claw'ın Mart ayı içinde en iyi oyun el cihazları arasına gireceği bir süredir biliniyordu ama Newegg sayesinde artık takvimlerimizde işaretleyebileceğimiz bir tarih var. Taşınabilir PC'nin tüm versiyonları aynı gün piyasaya sürülmeyecek olsa da, ve İngiltere'deki ön sipariş sayfaları birkaç hafta sonrasını işaret etse de, perakendeci 749 dolarlık 512GB Intel Ultra 7 versiyonu için ETA olarak 8 Mart'ı listeliyor. 799 dolarlık 1TB modeli ve daha düşük özelliklere sahip 699 dolarlık Ultra 5 sürümünün ise takip eden hafta, 15 Mart'ta gelmesi bekleniyor, ancak bunlar 'çıkış tarihi' olarak etiketlenmiş.

MSI Claw, çıkış tarihi belli oldu ve kendi Steam Deck yuvasına sahip olacak

Biraz kafa karıştırıcı ve belirli modellerle neden bir gecikme olacağından tam olarak emin değilim. Yine de, MSI Claw el cihazlarının teoride oyuncuların kapılarına Cuma gününden sonra ulaşmaya başlaması gerekiyor, yani Steam Deck OLED ve Asus ROG Ally gibi devlerle nasıl başa çıkacağını öğrenmemiz uzun sürmeyecek.

Daha önce de bahsettiğim gibi, ön sipariş sayfası birkaç aksesuarı da açığa çıkarıyor, bunlar arasında bir yuva istasyonu bulunuyor. Evet, bunu en iyi Steam Deck yuvalarından biri olarak adlandırmak, her elektrikli süpürgeye Hoover demek gibi bir şey ama Valve'ın taşınabilir cihazı Claw veya ROG Ally, Lenovo Legion GO ve Ayaneo 2S gibi el cihazları için oyuncuların tercih edeceği bir ürün olmasını engelleyen bir şey yok.

Bu arada, MSI Claw yuva istasyonu henüz mevcut değil ve küçük tanıtım görseli, portlar gibi özellikleri ve cihazı gerçekten tutup tutmayacağını açığa çıkarmaktan kaçınıyor. Tam olarak aynı şey olmasa da, ön tarafta çıkan bir beşik özelliğine sahip Amazon'daki Jsaux RGB Steam Deck yuvasına oldukça benziyor. Bildiğimiz bir şey var ki o da USB kablosunun çıkarılabilir olacağı, bu özellik bahsedilen Jsaux modeli ile ortak.

Diğer gösterilen aksesuarlar arasında markalı bir taşıma çantası, boyun askısı, temperli cam ekran koruyucu ve biraz zarar verebilecek gibi görünen küçük bir metal pençe anahtarlık bulunuyor. Ne yazık ki, sayfa eklerin ayrı satılacağını kesin bir dille belirtiyor ama hey, en azından yaklaşan cihaz için birçok parça mevcut.

Site linkini buraya bırakıyorum. Detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Cihazın ülkemize gelmeyeceğini söylememe gerek yoktur herhalde.