MSI Claw el konsolu sızdırıldı, önemli özellikler açığa çıktı

MSI'nin yeni el konsolu Claw'un bazı anahtar özellikleri sızdırıldı. Bu sızıntılar, oyun severlerin ilgisini çekiyor ve beklentileri artırıyor.

MSI Claw el konsolu sızdırıldı, önemli özellikler açığa çıktı

Elde taşınabilir oyun konsolu pazarı, Steam Deck'in piyasaya sürülmesiyle yeni bir canlanma dönemine girdi. ASUS ROG Ally ve Lenovo Legion Go'nun ardından MSI, MSI Claw adlı yeni bir elde taşınabilir oyun konsolu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

MSI, bu cihazı Çin'de ve X (Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımlarla resmi olarak tanıttı. Şimdi de, Geekbench listelemeleri aracılığıyla konsolun bazı önemli özellikleri gün yüzüne çıktı. Geekbench listelemesine göre, MSI Claw, Intel Meteor Lake işlemci serisinden Core Ultra 7 155H SKU ile güçlendirilecek. Bu işlemci, 16 çekirdek ve 22 iş parçacığı ile ASUS ROG Ally ve Lenovo Legion Go'da bulunan Ryzen Z1 Extreme'den daha üstün özellikler sunuyor.

MSI Claw el konsolu sızdırıldı, önemli özellikler açığa çıktı

Core Ultra 7 155H, 6 P-Çekirdek, 8 E-Çekirdek ve 2 LP-Çekirdek özelliğine sahip. Dahili GPU ise, 8 Xe-Çekirdek içeren Arc Alchemist mimarisine dayanıyor ve 2.25 GHz'e kadar hızlara ulaşabiliyor. Konsol, 64-bit Windows 11 işletim sistemi üzerinde çalışacak ve 32GB RAM ile donatılacak. MSI, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına uygun çeşitli yapılandırmalar sunmayı planlıyor.

CES 2024'te resmi tanıtımı yapılacak olan bu yeni elde taşınabilir konsolun teaser'ı, tasarımına dair önemli ipuçları verdi. Konsol, Xbox tarzı kontroller, RGB arka ışıklar ve ön taraftaki hoparlörler ile donatılmış. Ekranın üst ve alt kısımlarında dikkat çekici boyutlarda çerçeveler bulunurken, yanlardaki çerçeveler biraz daha dar. CES 2024, 8 Ocak'ta başlayacak, bu nedenle konsol hakkında daha fazla detaya çok fazla beklememize gerek kalmayacak.