Nintendo Switch için Luigi's Mansion 2 HD geliyor

Nintendo, Luigi's Mansion 2 HD'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyuncular bu yeni versiyonda neler bekleyebilir?

Nintendo Switch için Luigi's Mansion 2 HD geliyor

Nintendo, Luigi’s Mansion 2 HD oyununu Nintendo Switch için tanıttı ve oyunun resmi fragmanını yayınladı. Dört dakikalık tanıtım videosunda oyunun ana oynanışı, mekanikleri, haritaları ve çok oyunculu işbirliği modu detaylı bir şekilde gösterildi.

Luigi’s Mansion 2 HD, 2013 yılında Nintendo 3DS için piyasaya sürülen Luigi’s Mansion 2: Dark Moon oyununun yeniden yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda birden fazla mod bulunuyor ve çevrimiçi çok oyunculu desteği sunuluyor. Dört kişiye kadar çevrimiçi oyun oynanabiliyor ve yerel çok oyunculu işlevselliği de ScareScraper modunda mevcut. Oyunun ana karakteri Luigi, hayaletleri sersemletmek için fenerler ve yakalamak için elektrikli süpürgeler kullanıyor. Her seviye, seralarda ve buz saraylarında geçen farklı mekanlar üzerine kurulmuş. Oyunun kötü karakteri King Boo ve Luigi’nin görevi karanlık ayın kayıp parçalarını bulup King Boo’yu durdurmak.

Luigi’s Mansion 2 HD oyununda ultra güçlü bir hayalet avlama aracı olan Poltergust 5000, Luigi’ye hayaletleri çekme gücü sağlıyor. Bu araç ayrıca hava üfleyerek Luigi’nin korkutucu ama çekici malikanenin her köşesini detaylı bir şekilde aramasını sağlıyor. HD görsel iyileştirmeler, oyuna selefine göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Nintendo Switch için çıkacak Luigi’s Mansion 2 HD oyunu, Nintendo Switch eShop’tan yaklaşık 55 dolara ön siparişe açıldı. Oyunun resmi çıkış tarihi 27 Haziran olarak belirlendi.