Oyun tutkunlarına müjde: Popüler konsol güncelleniyor

Oyun dünyasının önemli bisimlerinden biri olan ASUS ROG Ally yakın zamanda yeni modeliyle karşımıza çıkacak.

Oyun tutkunlarına müjde: Popüler konsol güncelleniyor

ASUS, geçen yıl piyasaya sürdüğü ROG Ally’nin yeni ve gelişmiş bir versiyonunu duyurdu. Bu yeni model, ROG Ally 2 değil, ROG Ally X olacak ve gelecek ayın başlarında tanıtılacak. ASUS’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Shawn Yen, The Verge’e verdiği bilgilerle yeni el konsolu hakkında önemli detaylar paylaştı. İşte bu yeni modelle ilgili bilmeniz gerekenler:

ASUS ROG Ally X, 2 Haziran'da tanıtılacak ve batarya ömrü, RAM ve SSD, portlar, fiziksel değişiklikler ve tamir edilebilirlik gibi alanlarda önemli yenilikler sunacak. En dikkat çeken değişiklik ise batarya kapasitesindeki büyük artış olacak. Yen, bu artışın yüzde 30 ila 40'tan çok daha fazla olduğunu belirtti. Orijinal Ally modelinde daha büyük bir batarya için yeterli alan bulunduğunu ve kullanıcıların bu el konsollarına devasa harici bataryalar taktıklarını gözlemlediklerini söyledi.

Oyun tutkunlarına müjde: Popüler konsol güncelleniyor - Resim : 1

Oyun tutkunlarına müjde: Popüler konsol güncelleniyor

ASUS, ROG Ally X'in mevcut jenerasyonda bulunan 16GB RAM kapasitesinin üzerine çıkacağını ve bunun GPU'ya tahsis edilebileceğini belirtti. Ayrıca, SSD yuvası M.2 2230'dan M.2 2280'e yükseltilerek daha büyük sürücülerin takılmasına olanak tanıyacak. Şirket, SD kart okuyucusunu da soğutucudan uzağa taşıdı.

ROG Ally X, tamir edilebilirlik açısından da daha kullanıcı dostu olacak; değiştirilebilir joystick modülleri, yenilenmiş tutma yerleri ve hafifçe değiştirilmiş D-pad ve tetik tuşları ile gelecek. Daha büyük batarya paketi nedeniyle konsol biraz daha ağır olacak. Ayrıca, siyah renk seçeneği ile piyasaya sürülecek.