PC oyunculuğu sonsuza dek değişiyor; MSI Claw A1M satışa çıktı

MSI'ın el konsolu Claw A1M, satışa sunuldu ve mobil oyun tutkunları için yeni bir alternatif oluşturdu.

PC oyunculuğu sonsuza dek değişiyor; MSI Claw A1M satışa çıktı

CES'te bu yılın başında tanıtılan MSI'ın taşınabilir oyun konsolu Claw A1M, Hint pazarına sunuldu. Taşınabilir oyun konsollarının popülerliği artmaya devam ederken, Claw A1M'in piyasaya sürülmesi, müşterilere ASUS ROG Ally gibi mevcut seçeneklerin yanı sıra yeni bir alternatif sunuyor. Claw A1M'in temel modeli için belirlenen başlangıç fiyatı 88.900 Rupi (1.075$) olarak açıklandı ve en üst modeli ise 99.990 Rupi (1.210$) fiyat etiketine sahip. Şu anda satış tarihi ve konsolun ne zaman temin edilebileceği ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı ancak bu detayların yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

MSI Claw A1M, diğer taşınabilir konsollar gibi bir D-pad, XYAB tuşları, joystickler ve hall etkili tetikleyiciler ile donatılmış bir tasarıma sahip. 7 inç boyutunda FHD çözünürlüğünde ve manuel ayar yapmaya gerek kalmadan yenileme hızını değiştirebilen 120Hz değişken yenileme hızına sahip bir ekranı bulunuyor.

PC oyunculuğu sonsuza dek değişiyor; MSI Claw A1M satışa çıktı

Claw A1M, piyasadaki rakiplerinden farklı olarak Intel işlemcisi ile güçlendirilmiş ilk taşınabilir oyun konsolu olma özelliğini taşıyor. Core Ultra 5 135H veya Core Ultra 7 155H işlemci seçenekleri sunan cihaz, kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak 16GB RAM ve 1TB'a kadar depolama alanı ile geliyor. Windows 11 işletim sistemi üzerinde çalışan konsol, tam şarj ile iki saat kullanım süresi sunan 53WHr kapasiteli bir batarya ile destekleniyor.

Claw A1M'de bulunan ek özellikler arasında bir Thunderbolt 4 portu, bir microSD kart yuvası, 3.5mm kulaklık jakı, stereo hoparlörler ve bir parmak izi sensörü yer alıyor. Bu yenilikler ve teknik özellikler, oyun tutkunlarının dikkatini çekecek ve onlara benzersiz bir deneyim sunacak.