Konsol

PS5 için yeni bir kontrolcü tanıtıldı! İşte yeni DualSense

Sony, PS5 için 2 farklı yeni tasarımlı DualSense kumandalarını tanıttı. Şimdilik bu kumandaların Haziran ayında piyasada olması bekleniyor.

Sony PlayStation blogunda, PS5 için Geceyarısı Siyahı ve Kozmik Kırmızı renginde iki yeni DualSense kontrolcüsü yayınladı. Yeni duyurulan bu kontrolcüler, orjinal beyaz DualSense'in iki tonlu tasarımını sürdürüyor. Kozmik kırmızı modelinin kırmızı ve siyah renklerini benimsiyor. Geceyarısı Siyahı ise daha ince siyah ve gri bir tasarım sunuyor. Her iki kumanda da önümüzdeki ay satışa çıkacak, ancak çıkış tarihleri her bölgeye göre değişiklik gösterecek.

ABD'de, 11 Haziran sürümü için PS Direct üzerinden ön sipariş verme imkanı bulunuyor. Midnight Black (Geceyarısı Siyahı) standart 69,99 $'dan satışa çıkacak. Kozmik Kırmızı ise 74,99 $'dan satışa çıkacak. Aradaki bu fiyat farkına ise neyin sebep olduğu net değil. Yeni kumandalar Birleşik Krallık'ta ise 18 Haziran tarihinde satışa çıkacak. Diğer ülkelerle alakalı net bir tarih olmamakla birlikte çok da fark olmayacağı düşünülüyor.

PS5 için yeni bir kontrolcü tanıtıldı! İşte yeni DualSense - Resim : 1

 

Yeni bir Sony PlayStation 5 tasarımı olacak mı?

Sony yeni tasarımlı bir PlayStation 5 konsolunu henüz duyurmamış olsa da tasarımcı Leo Cardoso yeni kontrol cihazlarının mevcut bulunan beyaz-siyah PlayStation 5'i tamamlaycak şekilde tasarlandığını söylüyor. "Orjinal Sony PlayStaion 5 ve aksesuar tasarımlarından doğal bir ilerleme gibi hissettirmesi için, yeni kumandaların renklerini "galaksi" teması etrafında tasarladık," diye açıkladı.

Diğer tasarımcı Satoshi Aoyagi, her iki kumandanın da "kırmızı ve siyahın benzersiz tonlarını üreten ince bir mavi tonu içerdiğini. Orjinal DualSense kumanda renklerinde de bir mavi ton mevcut, bu nedenle üç rengin tümü birbirini güzel bir şekilde tamamlıyor" diye ekledi. Renklerinde farklılık olmasına rağmen yeni kumandalar özellikleri bakımında orjinal DualSense ile aynı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.