Sony PS5 Slim sonunda satışa sunuldu!

Daha ince ve şık tasarımıyla Sony PS5 Slim, ABD'deki oyun severler için satışa sunuldu.

Sony PS5 Slim sonunda satışa sunuldu!

Sony, dedikoduların gerçeğe dönüşmesiyle, PlayStation 5 Slim'i resmi olarak tanıttı ve bu model şu anda PlayStation Direct üzerinden 499.99$ fiyat etiketiyle satışa sunuldu. "Slim" adı verilen bu yeni versiyon, önceki revizyonların aksine sadece PlayStation 5 olarak pazarlanmıştı.

Performans açısından PS5 Slim, selefinin teknolojik mükemmelliğini koruyor. En yeni PS5 Slim, tasarımda önemli iyileştirmeler sunuyor; hacimde %30'dan fazla, ağırlıkta %18 ve selefleriyle karşılaştırıldığında %24 oranında bir azalma gösteriyor. Bu, performanstan ödün vermeden daha şık bir oyun konsolu anlamına geliyor.

Sony PS5 Slim sonunda satışa sunuldu!

Daha hafif ve küçük boyutta olmasının yanı sıra, Slim versiyonu ön tarafta ikinci bir USB-C portu kazanıyor ve selefinin USB-A portunu değiştiriyor. Önceki modele göre bir ayrılık olan PS5 Slim için dikey stand artık ayrı bir ürün olarak 29.99$ fiyat etiketiyle satılıyor.

Dijital Sürüm alıcıları için ilgi çekici bir yön ise, önceki modelde bulunmayan disk sürücüsünün sonradan takılabilir olması.

İlgili haberlerde, Sony'nin PlayStation Pulse Explore kulak içi kulaklıkları ve Pulse Elite headset'i dünya çapında ön sipariş için canlı durumda. Bu ses cihazları, PlayStation 5 ile kullanılmak üzere özel olarak tasarlandı ve kullanıcılara en iyi ses deneyimini sunuyor. Kayıpsız ses kalitesi, yapay zeka destekli gürültü reddi ve çevresel ses gibi özelliklere sahipler. Headset, geri çekilebilir bir boom mikrofon içeriyor.