Xbox kullanıcıları için kritik tarih: Temmuz

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Xbox, yakın zamanda çok önemli bir dönemeci aşacak.

Xbox kullanıcıları için kritik tarih: Temmuz

Microsoft, Temmuz ayında, uygulama mağazası kısıtlamalarını aşarak web tabanlı bir Xbox mobil oyun mağazasını hayata geçiriyor. İlk etapta Microsoft'un mobil oyunlarına odaklanacak olan bu mağaza, Candy Crush ve Minecraft gibi popüler oyunları içerecek ve ilerleyen dönemlerde iş ortağı oyunlarını da kapsayacak şekilde genişleyecek.

Bu mobil mağaza aracılığıyla oyuncular, tüm oyun kütüphanelerine ve ilerlemelerine erişim sağlayabilecek. Xbox Başkanı Sarah Bond, mağazanın, çeşitli cihazlar arasında bütünleşik bir oyun deneyimi yaratmadaki rolünü vurguluyor. Mevcut platformların aksine, oyuncular Xbox mobil mağazası sayesinde tüm kütüphanelerine, kimliklerine, ödüllerine ve ilerlemelerine erişim sağlayabilecekler.

Xbox kullanıcıları için kritik tarih: Temmuz - Resim : 1

Xbox kullanıcıları için kritik tarih: Temmuz

Microsoft, daha önce uygulama mağazası düzenlemelerinin değişmesini beklerken, web tabanlı yaklaşımları, beklemek istemediklerini gösteriyor. Bu ilk adım, Bond’un “web’in ötesine geçme” ifadesiyle ima ettiği gibi, Google Play ve Apple’ın App Store’una rakip olabilecek daha geleneksel bir uygulama mağazasına dönüşebilir.

Web tabanlı format, Microsoft için bazı zorluklar getirse de mevcut mobil oyun seçenekleriyle nasıl rekabet edeceği belirsiz. Ancak, bu lansman, Microsoft’un mobil oyun alanındaki büyük hedefleri için önemli bir adım olup, gelecekte daha geleneksel bir uygulama mağazasının önünü açabilir.