Kripto Para

ABD boğa sezonu öncesi düğmeye bastı! Kritik karar verildi!

Fed, kripto para endüstrisindeki gelişmeleri takip edecek ve buna göre adımlar atacak olan yeni bir departman kurma kararı aldı. Açıklama, kurumun denetimlerden sorumlu olan başkan yardımcısından geldi.

ABD boğa sezonu öncesi düğmeye bastı! Kritik karar verildi!

ABD Merkez Bankası(Fed) Başkanı Jerome Powell’ın salı ve çarşamba günleri Senato komiteleri önündeki konuşmalarında “İnovasyonu engellemek istemiyoruz ama regülasyonlar gelmeli” dediği kripto paralar konusunda kurumdan flaş bir karar çıktı.

Washington’da Peterson Enstitüsünde bir konuşma yapan Fed’in denetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Michael Barr, kripto para departmanı kuracaklarını açıkladı.

Departmanı kuruluyor

Bu tür varlıkların, yeni dünyada bir dönüşüm yaratabileceğini belirten Barr, bu dönüşümün regülasyonlar olmadan yaşanamayacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Yeni kuracağımız departman uzmanlardan oluşacak. İnovasyonlar, yenilikler takip edilecek ve sektördeki gelişmelerin gözden kaçmaması sağlanacak. İnovasyon her zaman hızlıdır. Ancak tüketicilerin bunu anlaması zaman alır. Burada para da kazanabileceğiniz gibi kaybedebilirsiniz de… Regülasyonlarda bir denge oluşturulmalı. Süreç bilinçli yönetilmeli. Sert regülasyonlar inovasyona, gelişmeye engel vurabilir”

Kripto paralar konusunda en önemli başlıklardan birinin sabit coin’ler olduğunu dile getiren Barr, şöyle konuştu:

“Dolaşımdaki sabit coin’leri destekleyen birçok varlık likit değil. Nakde ihtiyaç olduğunda onları likide çevirmek kolay olmaz. Fed tarafından regüle edilmediği sürece sabit coin’ler haneleri, işleri ve daha geniş ölçekte ekonomiyi riske atar”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.