Kripto Para

ABD'den çok önemli kripto para açıklaması!

Beyaz Saray, kripto paraların oluşturduğu riskleri azaltmaya yönelik yol haritasını açıkladı. İşte tüm detaylar...

ABD'den çok önemli kripto para açıklaması!

Beyaz Saray, önümüzdeki aylarda dijital varlıklarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmaları konusunda öncelikler listesi açıklayacağını bildirdi.

Mayıs ayında bir sabit coin’in çökmesiyle birlikte 2022’nin kripto paralar için zor bir yıl olduğu belirtilerek bu çöküşün finansal sistem üzerinde çok az olumsuz etkisi olduğu vurgulandı. Ayrıca hükümetin kripto paraların finansal istikrarı baltamamasını sağlamayı, yatırımcıları korumayı ve kötü aktörlere karşı önlem almayı sürdürmeye odaklandığı kaydedildi.

Yeni liste açıklanacak!

Açıklamada, bugüne kadar Biden yönetimi tarafından kripto paralar konusunda yapılan çalışmalar da aktarıldı ve şöyle denildi:

“Ancak geçen yıl yaşanan olaylar, daha fazlasına ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Kurumlar, kripto paraların FDIC sigortalı olduğu gibi yanlış ve yanıltıcı iddiaların artması da dahil olmak üzere dolandırıcılıkla mücadele çabalarını artırdı. Amerika Birleşik Devletleri, kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede küresel lider olsa da kolluk kuvvetleri dijital varlıkların dahil olduğu yasa dışı faaliyetlerle mücadeleye daha fazla kaynak ayırıyor. Önümüzdeki aylarda Yönetim, tüketicilerin korunmasına yardımcı olacak şekilde, dijital varlıklarla ilgili araştırma ve geliştirme önceliklerini de açıklayacak.”

Birtakım istekler geldi

Beyaz Saray, Kongre’nin konuyla ilgili çalışmalarını artırması gerektiğini de ifade etti. Kongre’den SEC veya CFTC gibi düzenleyici kurumların yetkilerini genişletmesi talep edildi. Bunun müşterilerin varlıklarının kötüye kullanılmasını önleyeceği ve çıkar çatışmalarını azaltacağı kaydedildi. Bunlara ek olarak Kongre’nin kripto para şirketleri için şeffaflık ve ifşa gerekliliklerini daha da güçlü hale getirebileceği, yasa dışı finans suçlarına verilecek cezaları artırabileceği belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.