Balinalar harekete geçti! 386 milyarlık alım gerçekleşti

Shiba Inu ayı piyasasında değerinin kaybetmesine rağmen kripto para, Ethereum balinalarının ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Balinalar harekete geçti! 386 milyarlık alım gerçekleşti

Balinalar, düşüş trendi sırasında hesaplarına milyarlarca yeni SHIB jetonu ekledi. Gimli olarak bilinen ünlü balina, bu hafta başlarında hesaplarına 386 milyar Shiba Inu ekledi.

Shiba Inu'yu toplamaya devam ediyor

En zengin 10 Ethereum balinasından biri olan Gimli, düşüş trendi ile hesaplarındaki SHIB token miktarını artırmaya devam ediyor. Yüklenen hesapları izleyen WhaleStats'a göre, iki balina toplam 533 milyar token (3,5 milyon dolar) satın aldı.

Gimli tek başına 386 milyar token alırken, BlueWhale0159 adlı başka bir balina 147 milyar token ekledi.

SHIB ayrıca en zengin Ethereum yatırımcıları tarafından en çok toplanan altcoin olmaya devam ediyor. Balinalar, SHIB Coin'in yanı sıra FTX Token (FTT), Decentraland (MANA) ve Polygon (MATIC) gibi başka tokenlere de sahiptir.

Oyundaki balina alımlarına ve güncellemelere rağmen SHIB Coin bu hafta %12 kaybetmekten kurtulamadı. Robinhood, Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelenen token, yazı yazılırken 0.000010 dolardan işlem görüyordu.

SHIB Inu ilgilenilen tek kripto para değil

Ethereum balinaları da bu hafta ApeCoin (APE Coin), GALA ve Smooth Love Potion (SLP) topladı. Balinalar, iki haftadır kapılarını ev sahiplerine açan Otherside (Ape Coin) metaverse platformuna ilgi gösteriyor. Bu ilgiden sonra ApeCoin 7 dolar seviyesini test etti. Ape Coin fiyatı, son düzeltmeden sonra 5.54$'a geriledi.

ApeCoin ile değer kazanan GALA 0,60$'a yükselse de son düzeltme ile 0,48$'a geriledi. GALA, ayı sezonunda en çok kaybeden kripto para birimlerinden biri oldu. Piyasa değerine göre bir dönem ilk 50 arasında yer alan GALA, bu sıralamada 111. sıraya geriledi.