Kripto Para

Binance günlük para çekme limitini düşürdü! İşte detaylar

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından Binance, günlük para çekme limitini 40 kat düşürdü.

Binance günlük para çekme limitini düşürdü! İşte detaylar

Binance tarafından bugün yapılan açıklamalara göre müşterilerin günlük para çekme limitleri yeniden düzenlendi. Yeni uygulamaya göre "Temel" konumunda olan hesaplar yani herhangi bir kimlik doğrulaması yapmamış olan kişiler, bir günde en fazla 0,06 Bitcoin karşılığında dolar çekebilecekler.

Eski üst limit 2 bitcoin olarak belirlenmişti. Yeni güncellemeyle bu limit 40 kat düşürülmüş oldu. Söz konusu günlük limit mevcut kullanıcılar için 23 Ağustos'a kadar kademeli olarak uygulanacak. 

Kripto para piyasalarından Binance günlük para çekme limitini değiştirdi

Binance günlük para çekme limitini düşürdü! İşte detaylar - Resim : 1

Binance kullanıcılarına üç farklı hesap seçeneği sunuyor; Temel, Orta ve Gelişmiş. Temel kullanıcı düzeyindeki bir hesap herhangi bir kimlik doğrulaması yapmadan hesabını yönetebiliyor. Ancak bugüne kadar 2 bitcoin kadar çekme hakkına sahip olan bu kullanıcılar için limit artık değiştirildi. Alınan yeni kararla söz konusu limit oldukça aşağı çekildi.

0,06 bitcoin Türk Lirası ile 2.000 TL ediyor. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Binance CEO'su bu kararın kullanıcılara en iyi hizmeti verme isteklerinden kaynaklandığı söyledi. Henüz hesabı Temel seviyede olan kullanıcıların vakti var. Söz konusu yeni limit 23 Ağustos'a kadar kademeli bir şekilde işleme konacak. Kararın temelinde kara para aklama ve yasal olmayan işlerle mücadele yatıyor. Her şeyden önce güvenliği hedefleyen Binance böylece limiti 40 kat aşağı çekmiş oldu.

Yorumlar
Hasan
0.06 BTC 2.000TL yanlış yazılmış 20.000TL ediyor. Binance iyice saçmalamış yanlış bir karar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.