Binance hesabı bulunanlar dikkat! Tehlike çanları çalıyor!

Kripto para dünyasının kalbinin attığı yer alan Binance, son günlerde çok tehlikeli sularda yüzmeye başladı. İşte detaylar.

Binance hesabı bulunanlar dikkat! Tehlike çanları çalıyor!

Kripto para sektörü hiç de iyi bir yıl geçirmiyor. Peşi sıra patlak veren skandalların sonuncusu geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmış ve kripto para borsalarının en büyük ikinci ismi olan FTX, bir anda iflasını açıklayarak milyonlarca kullanıcıyı milyarlarca dolar mağdur etmişti.

Tabi FTX’in bu duruma düşmesi kripto para pazarını olumsuz etkilerken, en büyük rakibinin bir anda sahneden inmesi en çok Binance’a yaradı. Ancak ortalıkta dolaşan yeni söylentiler, Binance için esen olumlu rüzgarların bir anda tersine dönmesine neden oldu.

Binance hesabı bulunanlar dikkat! Tehlike çanları çalıyor!

Son birkaç gündür ortalıkta, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın Binance’a soruşturma açacağı dedikodusu dolaşıyor. FTX skandalından fazlasıyla korkan Binance yatırımcısı ise yoğun şekilde borsadan çıkmaya başladı. Son bir haftada bu borsadan çıkan para miktarı 8,7 milyar doları bulurken, borsaya gelen yeni girişlerin tutarı ise 5,1 milyar dolarda kaldı. Yani anlayacağınız bir haftada 3,6 milyar dolar gibi inanılmaz yüksek bir para çıkışı söz konusu.

Her ne kadar Binance, sahibi olduğu milyarlarca dolar sayesinde şimdilik bu durumu kendi içerisinde tolere edebiliyor olsa da eğer söz konusu para çıkışları aynı hızda devam ederse Çinli kripto para merkezinin de çok fazla dayanma gücü kalmayacaktır. Tabi bundan sonrasının ise kripto para dünyası için tam bir felaket senaryosu olduğunu da belirtelim.