Kripto Para

Binance için inceleme kararı çıkarıldı!

Kripto borsalarının en bilineni Binance için Avrupa Birliği tarafından inceleme başlatıldı. Peki, bu inceleme neden yapılıyor? İşte detaylar.

Binance için inceleme kararı çıkarıldı!

Kripto para birimleri son yıllarda yükselişe geçmesinin ardından devletlerin de ilgisini çekmeyi başarmıştı. Denetlenmediği için defalarda uyardığımız kripto para piyasasında nitekim yaklaşık 2 milyar dolar ile kayıplara karışan Thodex olayı patlak vermişti. Şimdi ise ilginç bir şekilde en bilindik kripto para borsası Binance için inceleme başlatıldığı haberi geldi.

Binance bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde hisse senetleri satışına başlamıştı. İşi şansa bırakmak istemeyen Avrupa Birliği, Binance'ın bu kararı için inceleme başlattı. Avrupa Birliği bu incelemede hisse senetlerinin yasaya uygun bir şekilde satışa sunulup sunulmadığını inceleyecek. Yani şimdilik korkulacak bir şey yok gibi görünüyor.

Binance için inceleme kararı çıkarıldı! - Resim : 1

Bu süreçte İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi, FT’ye yaptığı açıklamada hisse tokeni ürününü anlamak için Binance ile birlikte çalıştıklarını belirtmişti. Ancak bu işlemlerin FCA kurallarına uygun olup olmadığını Binance'ın belirlediğinin altı çizilmişti. Avrupa Birliği de FCA kurallarına uyulup uyulmadığını araştıracak.

Şimdilik bu inceleme hakkında konuşmak için erken görünüyor. Dünyanın en bilindik kripto para borsasını oluşturan Binance'ın bu konuda hassas davrandığı ve FCA kurallarına uygun işlem yaptığı söyleniyor. Bakalım Avrupa Birliği'nin incelemesi nasıl sonuçlanacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.