Kripto Para

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer kameralara yakalandı!

Kripto borsasının çok konuşulan isimlerinden olan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer için ilginç bir iddia ortaya atıldı. Özer görünüşe göre yurtdışına gitmiş.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer kameralara yakalandı!

Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsasının önemli isimlerinden olan Thodex, şu sıralar pek iyi anılmıyor. Thodex kullanıcılarının kripto paralarını transfer edememesi ile gündeme gelen olayda, firma tarafından açıklama yapılmış ve sistemde bakım olduğu söylenmişti. Ancak Thodex'in işyerine giden müşteriler, şirketin boş olduğunu dile getirmiş ve ortaya ilginç iddialar atılmıştı.

Bu iddialar arasında Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer'in yurtdışına gittiği yer alıyordu. Bugün ise Hürriyet; Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, 20 Nisan Salı günü saat 19:50’de Arnavutluk Tiran‘a gittiğini yazdı. Hatta Özer'in bu sırada İstanbul Havalimanı’nda Özer’in çekilmiş fotoğrafı da paylaşıldı.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer'in, İstanbul Havalimanı'nda çekilen fotoğrafını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer

Yaşanan bu talihsiz olaylardan sonra İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Thodex hakkında Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçundan resen soruşturma başlattığını açıkladı.

Türkiye'de bu tip olaylar ile karşılaşmayalı uzun zaman olmuştu. Ponzi sisteminin bir parçası olan Çiftlik Bank'tan bir çok kişinin ağzı yanmıştı. Ancak Çiftlik Bank'ın kurucusu "Tosuncuk" hala ortalarda yok. Mağdur olanlar da hala paralarını alabilmiş değil.

Thodex'in olayında ilerleyen günlerde neler yaşanacak merak ediliyor. Gelişmeleri anbean Teknolojioku.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.