Kripto Para

Binance kullanıcıları için üzücü haber! Soruşturma başlatıldı

Ünlü kripto para borsası Binance için ABD'de kara para ve vergi konularında soruşturma açıldı.

Binance kullanıcıları için üzücü haber! Soruşturma başlatıldı

Kripto para sektöründe sular durulmuyor. Birbiri ardına farklı ve ilginç haberlerin geldiği kripto para piyasasında yeni bir gelişme gündeme bomba gibi düştü.

ABD Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi'nin kara para aklama ve vergi konuları dolayısıyla Binance'e soruşturma açtığı duyuruldu.

Binance kullanıcıları için üzücü haber! Soruşturma başlatıldı

Bloomberg'in haberine göre soruşturmada para aklama ve vergi suçu konularında araştırma yapan yetkililer Binance'ın operasyonları konusunda bilgi sahibi olan kişilerden bilgi istedi.

Merkezi Cayman Adaları'nda bulunan Binance'ın Singapur'da bir ofisi var. Bunun dışında kripto para borsasının belirli tek bir merkez ofisi bulunmuyor.

Binance sözcüsü Jessica Jung, şirketin tüm yasal yükümlülüklerini ciddiyetle ele aldığını ve regülatörlerle temas halinde bulunduğunu belirtti. Şirketin söz konusu soruşturmayla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadığını belirten sözcü para aklamayla mücadele konusundaki prensiplere uyum programı oluşturmak için çok çalıştıklarını ifade etti.

Elbette burada şu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Hali hazırda bu durum Binance kullanıcılarını çok fazla etkilemeyecektir. Fakat bilindiği üzere Binance'ın kendi borsasında işlem gördüğü bazı coinleri bulunuyor. Nitekim bunlar içerisinde en popüler olanı da BNB.

Şu anda BNB kripto para borsasında BTC ve ETH'nin ardından üçüncü sırada yer alıyor. Belki bu haber sonrası BNB fiyatında bazı oynamalar olabilir.

Dip not olarak hatırlatalım. Bu içerikteki hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.