Kripto Para

Elon Musk ve Vitalik Buterin kripto para piyasasının içinden geçti!

Son günlerde günübirlik gelgitler yaşayan kripto para sektöründe neler oluyor. Gün geçmiyor ki kripto paralar ile ilgili sansasyonel haberler açıklanmasın. Hadi beraber bir göz atalım.

Elon Musk ve Vitalik Buterin kripto para piyasasının içinden geçti!

Bitcoin Elon Musk’tan gelen haber ile sarsılıyor. Kripto para sektörünün en önemli figürü olan Elon Musk Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almayı askıya aldığını açıkladı. Bitcoin madenciliği için harcanan fosil yakıtlar konusundaki endişelerini dile getirdi ve madenciliğe daha az enerji harcayan kripto paralardan Tesla için ödeme alabileceğini söyledi. Durum böyle olunca videoda anlattığımız gibi bir atmosfer oluştu.

Sabah saatlerinde Bitcoin 46.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor de değer kaybı %20'ye ulaşıyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin havuzundaki likiditenin %95’ine tekabül eden Shiba Inu (SHİB) coinlerini satıyor. Vitalik bilindiği üzere Shiba Inu coinlerinin en büyük yatırımcısıydı. Dolayısı ile bu hamle SHİB kripto para için de kötü sonuçlanıyor.

Sabah saatlerinde Ethereum 3.976 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve değer kaybı %4

Sabah saatlerinde Shıba Inu 0.000017 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve değer kaybı %28

Sabah saatlerinde Uniswap (UNI) 39.270 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve değer kaybı % 9

Dogecoin en çok saldırıya maruz kalan kripto para diyebiliriz. En magazinsel para olan Dogecoin’de kayıp % 15’ler düzeyinde.  

Güncel 0.436 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve değer kaybı % 15

Sabah saatlerinde Akıta Inu 0.0000076 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve değer kaybı %32

Genel itibari ile haberi hazırladığımız saatlerde kripto para sektöründe olumsuz hava etkisini gösteriyor.

Güncel Kripto para pazar büyüklüğü 2.3 trilyon dolar. Kripto para piyasasının toplam değerinin dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ı geçtiği dikkate alındığında bu pazarda aşırı hareketliliğin olması büyük rakamların sürekli el değiştireceğini işaret ediyor olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.