Kripto Para

Binance kurucusu milyarder kripto para kayıpları yüzünden "fakir" kaldı

Kripto para camiasında bir süredir sular durulmuyor. Sabit coinlerin dahi 1 doların altına düşmesiyle ciddi anlamda yaşanan kayıplar tüm camiayı etkiledi.

Binance kurucusu milyarder kripto para kayıpları yüzünden "fakir" kaldı

Dev kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao LUNA cephesinde yaşanan kripto para olayları yüzünden artık resmen "fakir" durumda. Kripto token LUNA çöktükten sonra ‘fakir’ olduğunu belirten CEO konuya ilişkin bazı yorumlarda bulundu.

Dünyanın en büyük kripto para borsasının kurucusu Zhao, bir habere göre milyarder bir hayat sürse de yaşanan kayıplardan sonra darbe aldı. Kripto paraları ilk olarak Fed'in faiz artırım kararı vurdu. Amerikan Merkez Bankası'nın faiz artırımı ile birlikte başlayan problemler son hız devam etti.

Binance kurucusu milyarder kripto para camiası krizleri yüzünden "fakir" kaldı

binance ceo fakir

Ardından Sabit coin olan TerrraUSD ve Luna'nın çökmesiyle başlayan sert düşüş 1 trilyon doları buhar etti. Stabil coinlerin dahi 1 doların altına düşmesi kripto para camiasına olan güvenin ciddi anlamda sarsılmasına sebep oldu.

Nisan başında 2.1 trilyon doları aşan kripto para piyasasının toplam değeri 1.2 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin, bu çöküşle beraber 24 bin 500 dolara kadar gerileyerek 1.5 yılın en dip seviyesini gördü. Ancak bazı uzmanlara göre öncü kripto para birimi 10 binlere kadar dahi gerileyecek.

Binance'ın kurucusu Zhao, attığı bir Tweet’te,  LUNA kripto birimine yalnızca 1 ay önce 1.6 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Bu yatırımdan 1 ay sonra meydana gelen çöküşün ve yatırımın 2 bin 200 dolara gerilemesinden sonra kurucu, ‘yine fakir’ olduğunu açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.