Güncel

Blockchain fon kurucusu: ''kripto kışı geldi''. Peki ne kadar sürecek?

Blockchain fon kurucusu, kripto kışının geldiğini ve bir yıldan fazla sürebileceğini söylüyor.

Blockchain fon kurucusu: ''kripto kışı geldi''. Peki ne kadar sürecek?

Delta Blockchain Fund kurucusu Kavita Gupta, mevcut kripto piyasası düzeltmesinin bir yıldan fazla sürebilecek 'kış sezonunu' başlattığını belirtti.

Blockchain fon kurucusu: ''kripto kışı geldi''. Peki ne kadar sürecek?

Bloomberg Technology ile bir röportaj sırasında konuşan Gupta, özellikle Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra, önceki fiyat hareketlerine benzer olduğunu belirterek, kripto kışının geldiğini ifade etti.

Bitcoin 30.000 dolar civarında istikrar kazanmaya çalışırken Gupta, varlığın kış sezonunun etkisini vurgulayarak 14.000 dolara düşebileceğine inanıyor. Aynı fiyat hareketinin Ethereum'u etkileyeceğini de belirtti ve ekledi;

“Bence bu sadece kripto kışının başlangıcı. Burada en az bir buçuk yıl kalacağız. Bitcoin'in bir buçuk yıl daha 45.000 $, 50.000 $ veya 60.000 $'a geri döneceğine inanmıyorum. İnsanların Bitcoin'in 30.000$ civarında gezinmeye devam etmesini beklemelerine çok şaşırdım. Ben 14.000 $ arasında bir yere düşmesini bekliyorum”

Gupta, kripto kışına rağmen, Bitcoin'in bir yıldan fazla bir süre içinde bir rekor daha kıracağını kaydetti. Piyasa düzeltmesinin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ilham verecek bir unsur olan, daha fazla Bitcoin benimseme şansı sunacağına inandığını ifade etti.

Gupta ayrıca, daha fazla şirket Bitcoin'i bilançolarına dahil etmeye devam ettikçe, başka bir yüksek şansın daha fazla olduğunu öne sürdü. 

TerraUSD çöküşü hakkında da yorum yapan yönetici, piyasanın sarsıldığını ancak bunun stabilcoinler için bir sonraki rotayı etkileyeceğini belirtti. Terra'nın kaderinden kaçınmak için, çoğu stablecoin'in fiat para biriminden uzaklaşan başka bir kripto para biriminin sabitlenmesini hedefleyeceğine inanıyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Haydar
Hee
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.