Kripto Para

Binance LUNA ve UST için işlemleri durdurdu!

Kripto para camiasında dalgalanmalar devam ediyor. Şimdi yeni bir açıklama da Binance tarafından geldi. İşte detaylar.

Binance LUNA ve UST için işlemleri durdurdu!

Terra Blockchain’i ilk olarak saldırılara karşı korumasız hale geldiği endişesiyle durdurulmuştu. Ardından ağ, staking işlemlerini devre dışı alarak yeniden başlatıldı. Ardından Terra doğrulayıcıları, ağın yeniden durdurulduğunu duyurdu.

Terra ekosistemindeki kriz, sabit kripto varlığı UST’nin 1 dolar sabitliğinin bozulmasıyla başladı. Hafta başında değeri hızla düşen UST, rezerv olarak kullanılan LUNA’nın da devasa değer kayıplarını yol açtı. LUNA'nın değeri sıfıra kadar geriledi. BU noktada kripto paralara olan güven de tamamen kırıldı.

Binance LUNA ve UST için işlemleri durdurdu!

Yapılan tüm kurtarma çabaları da bir işe yaramadı. Bunların neticesinde Binance, LUNA ve UST’yi platformundan kaldırma kararı aldı. Binance, yaptığı duyuruda LUNA ve UST için marj ticaretinde alım satımın kaldırılacağı ve durdurulacağını bildirdi. Açık pozisyonlar için ise kapatılıp otomatik ödeme yapılacağı söylendi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.