Kripto Para

Bir şirketten daha 90 milyon dolardan fazla kripto para çalındı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan kripto para soygunundan sonra bir soygun daha yaşandı.

Bir şirketten daha 90 milyon dolardan fazla kripto para çalındı

Kripto para piyasasında siber saldırılar gittikçe artıyor. Milyonlarca insanın işlem yaptığı en güvenilir şirketler bile saldırıya maruz kalabiliyor. Şimdi ise yeni bir saldırı haberi geldi. Bu sefer kaynak Japonya.

Japon kripto para borsası Liquid Perşembe günü yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının 97 milyon dolar değerinde dijital parayla kaçtığı bir siber saldırıya uğradığını söyledi. Liquid, bazı dijital para cüzdanlarının "tehlikeye atıldığını" ve bilgisayar korsanlarının varlıkları dört farklı cüzdana aktardığını duyurdu.

Liquid, “Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız” diye tweet attı. “Bu arada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. 

Japon kripto para firması siber saldırıya uğradı

Bir blockchain analitik şirketi olan Elliptic, yaklaşık 97 milyon dolarlık kripto para biriminin ele geçirildiğini söyledi. Çalınan tokenler Ethereum'a dönüştürülmüş. Liquid, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 133 milyon dolardan fazla işlem gerçekleştirerek günlük işlem hacimlerine göre küresel olarak en iyi 20 kripto borsası arasında yer alıyor.

Bu bir haftadan kısa bir süre içinde gerçekleşen ikinci büyük kripto soygunu. 10 Ağustos'ta bilgisayar korsanları, merkezi olmayan bir finans firması olan Poly Network'ten 600 milyon dolardan fazla dijital token çalmıştı. Ardından hacker, Poly Network tarafından iş teklifi almıştı. Hatta bununla da kallmayıp şirket, hackera güvenlik açığı ödülü vermeyi teklif etmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.