Kripto Para

Kripto para yatırımcıları dikkat! Geri çekilme olabilir

Kripto paralar, kritik seviye olarak görülen 2 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi. Peki bu durumdan Bitcoin ve diğer kripto paralar nasıl etkilendi?

Kripto para yatırımcıları dikkat! Geri çekilme olabilir

Gün geçmiyor ki kripto paralarla alakalı yeni bir gelişme olmasın. Birçok insan tarafından büyük bir balon olarak görülen ve yakın zamanda patlayacağı iddia edilen kripto para borsası, milyonlarca insan içinse zengin olmak için çok büyük bir fırsat. Hangi taraf haklıdır bunu zaman gösterecek ancak şu an bildiğimiz bir şey var ki o da kripto para borsası gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde arkasına aldığı yükseliş furyasıyla borsada kritik seviyelerden biri olarak görülen 2 trilyon dolar barajını aşarak tüm dikkatleri üzerine çeken kripto paralar, bu seviyenin üzerinde çok fazla direnemedi ve yeniden 2 trilyon doların altına çekildi.

Kripto para yatırımcıları dikkat! Geri çekilme olabilir

Son geri çekilme ile %3,9 azalarak 1 trilyon 987 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para borsasındaki en büyük para birimi olan Bitcoin ise, %2,2'lik bir değer kaybı yaşayarak 45 bin dolar seviyesine indi. Ancak bu düşüşe rağmen, tüm kripto para piyasasındaki payını arttırarak %42,80'e dayandı.

BTC'den sonra ikinci en büyük para birimi olan Ethereum'da ise değer kaybı daha hissedilir durumda. Buna göre %4,1'lik değer kaybına uğrayan ETH, özellikle bugün yaşadığı yeni düşüşlerle 3.000 dolar seviyesinin altını gördü. Teknoloji dünyasının altın çocuğu Elon Musk'ın desteklediği Dogecoin'de bu düşüşten payını aldı. Diğer para birimlerinden daha oynak bir grafiğe sahip olan Doge Coin, bu son düşüşü %10'a yakın bir kayıpla karşıladı. Bakalım düşüş trendi ne kadar sürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.