Bitcoin 67.000 dolar sınırını aşabilecek mi ?

Bitcoin fiyatında yaşanan %15'lik düşüşe rağmen, boğalar tekrar sahneye çıkıyor ve 67.000 dolarlık seviyelere geri dönüyor.

Bitcoin 67.000 dolar sınırını aşabilecek mi ?

Bitcoin BTC, 66,362 dolarlık fiyat etiketiyle aşağı yönlü bir hareket sergilerken, vahşi volatilite tüccarlar üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, BTC/USD'nin 5 Mart kayıplarının daha fazlasını geri kazandığını gösteriyor.

O gün, Bitcoin nihayet Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyelerini geri kazanırken, balinalar aşırı kaldıraçlı piyasalardaki geç uzun pozisyonlar için bekliyordu. Popüler Bitcoin kişiliği Hodlonaut'un X hakkında yaptığı yorumda, "Bu temizlemeden sonra Bitcoin'a sahip olmak isteyen insan sayısı azalmadı," dedi. "Bu, büyük balinaların dalgalar gibi piyasayı hareket ettirdiği, binlerce aşırı kaldıraçlı veya yetersiz bilgili küçük balığı ağızlarına attığı bir durumdu." Monitörleme kaynağı CoinGlass'tan gelen verilere göre, Bitstamp'te 59.300 dolar civarında dip yapan düşüş, çapraz kripto likidasyonlarında 1,17 milyar dolarlık bir kayba neden oldu. Bunların çoğu uzun pozisyonlardı. Ancak, piyasa yapısını incelediğimizde, bir temizleyici etki görülüyor ve gözlemcilerin sürdürülemez olduğunu iddia ettiği fonlama oranları ılımlı bir şekilde sıfırlanıyor.

Bitcoin 67.000 dolar sınırını aşabilecek mi ?

Açık faiz benzer bir hikaye anlatıyor, ancak en son tahminler, başlangıçtaki 3 milyar dolarlık bir temizlemenin ardından BTC fiyatının geri dönüşüyle birlikte arttığını gösteriyor. Bu arada, tüccar davranışı hakkında, ticaret kaynağı Material Indicators, balinaların gelecekle ilgili beklentilerini potansiyel olarak değiştirmeye başladığını gösteriyor. En büyük küresel borsa Binance'deki bir satın alma likiditesi bloğu yukarı doğru hareket etti ve düzeltmeyi 69.000 dolar civarında desteklediği potansiyelini sağladı.

Material Indicators'ın eşlik eden yorumlarının bir kısmında, “28 Şubat'ta, balinalar 36.000 - 38.000 dolar aralığında BTC USDT alım likiditesini 54 milyon dolarlık bir hacimle @binance'dan aldı ve bunu 52.000 dolarlık bir satın alma duvarına dönüştürdü. FireCharts, bugünün, bu alış duvarının daha fazlasını (27 milyon doların üzerinde) taşıdığını ve bunu 60.000 - 65.000 dolar aralığında yükselen bir alım merdivenine dönüştürdüğünü gösteriyor,” denildi.

“Bu geri çekilmenin (şimdilik) bu kadar olup olmayacağını söylemek için henüz erken, ancak açıkça büyük bir varlık ya fiyatın 52.000 dolarlık seviyeye düşmeyeceğinden endişe duyuyor, ya da fiyatın bu kadar düşmesine izin vermek istemiyor.”