Kripto Para

Bitcoin, ETH unutuldu: Yatırımcıların ilgisi bu altcoinlere kaydı!

Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır ancak yatırımcıların ilgisi bu altcoinlere kaydı.

Bitcoin, ETH unutuldu: Yatırımcıların ilgisi bu altcoinlere kaydı!

Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır. Bunun nedeni, piyasa değeri açısından yüksek değerli olmalarıdır. Ancak, kripto para birimlerini kazanılan değer, kaybedilen değer, en çok ziyaret edilen paralar ve diğer faktörler gibi diğer parametrelere göre sıralanabilir.

Yatırımcıların ilgilendiği altcoinler arasında BLUR, listede ilk sırayı alırken, Optimism (OP) BLUR’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. GMX üçüncü sırada yer alırken, Stacks ve ssv network listede sırasıyla dördüncü ve beşinci sıraları aldı.

Yatırımcıların ilgilendiği bu 5 altcoin

Blur

Blur, Ekim 2022’de kullanıma sunulan, profesyonel traderlar için Ethereum tabanlı bir NFT pazar yeridir. Bir yönetim tokeni olan BLUR, ademi merkezileştirme ve topluluğuna kontrol gücü verme girişimiyle tanıtıldı. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü ve birden çok pazarda ‘zemin süpürme’, hızlı ‘kesinlikle ortaya çıkarma’ ve portföy analitiği araçları gibi özellikleri, kitlelerin kalbini kazandı.

3 Şubat’tan bu yana Blur, içerik oluşturuculara diğer tüm pazarlardan daha fazla telif geliri sağladı. Bununla birlikte net telif geliri, 3 ayın en yüksek seviyesidir.

BLUR tokeni 0,70 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3 düştü. Ayrıca, token 282,035,825 dolar canlı piyasa değeri ile 127. sırada yer alıyor. Blur (BLUR) için ödenen en yüksek fiyat, 14 Şubat’ta kaydedilen 5,02 dolardır ve aynı gün tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,489540 dolara ulaşmıştır. Blur, 2. Sezonda topluluğa 300 milyondan fazla BLUR dağıtmayı bekliyor.

Optimism

Optimism (OP), Ethereum’un üzerinde ikinci katman bir blockchain’dir. 773,200,344 dolarlık canlı piyasa değeri ile 63. sırada yer alıyor. Bu toplamalar, tüm işlemleri bir araya getirdikleri ve Katman 1’de yürütülmek üzere tek bir işlemde paketledikleri için bu şekilde adlandırıldı.

Bu nedenle, Optimism’in Layer 2 blockchain, Ethereum’un tüm güvenlik özelliklerini devralır. Şirket, tahminlerine göre son iki yılda Optimism Mainnet’in kullanıcılara kümülatif olarak 2,69 milyar dolar ücret tasarrufu sağladığını belirtti. Zaman açısından, işlem onaylarını beklemekten 15,8 yıl tasarruf sağladı ve şu anda 2,8 milyar dolarlık zincir üstü değeri güvence altına alıyor.

Optimism, Superchain’i tanıtmayı umdukları iyimser bir geleceğe sahiptir. Superchain’in paralel zincirlerin ölçeklenebilirliğine ve ademi merkeziyetçiliğe, yönetişime ve güvenliğe öncelik veren açık kaynaklı bir yığın üzerinde tek bir blockchain’in oluşturulabilirliğine sahip olması gerekiyor.

GMX

GMX, en iyi kripto para birimlerinin alım satımını yapan merkezi olmayan, kalıcı bir borsadır. Ayrıca borsanın iki tokenı vardır: GMX ve GLP. GMX, yardımcı program ve yönetişim tokenidir ve platformun ürettiği ücretlerin %30’unu tahakkuk ettirirken, bir likidite sağlayıcı tokeni olan GLP, platformun oluşturulan ücretlerin %70’ini tahakkuk ettirir.

GMX fiyatı 68.32 dolardan işlem görmektedir. Tokenin geçen haftaki performansı düşünüldüğünde, GMX kayıplarla boğuştu. Boğaların açılış piyasa fiyatına ulaşmak için gösterdikleri yiğit çabalara rağmen, GMX yukarı çıkamadı. Şu anda, GMX son 24 saatte %0.59 düştü ve 581,187,895 dolarlık piyasa değeriyle sıralaması 78. oldu.

İlginç bir şekilde, Santiments’in zincir üstü verileri, 100K ila 1M GMX’e sahip cüzdanların, FTX’in çöküşünden bu yana yaklaşık 20 milyon dolar değerinde 10 milyon token satın aldığını gösterdi.

Stacks

Stacks, akıllı sözleşmeler için merkezi olmayan uygulamaların BTC’yi bir varlık olarak güvenle kullanmasını sağlayan bir BTC katmanıdır. Ayrıca platform, Bitcoin blockchain’deki işlemleri halletmek için kullanılabilir ve ayrıca Bitcoin tarafından güvence altına alınan güçlü uygulamalar oluşturmaya da olanak tanır. Ek olarak, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesinde kullanılan “Clarity” dili, istismarları ve hataları önlemek için tasarlanmıştır.

Fiyata bakıldığında, STX haftaya yanlış bir başlangıç ​​yaptıktan sonra düzeltildi. Token, 0,77 dolarlık açılış piyasa fiyatıyla değerlendi Haftanın ilk iki gününde, token kırmızı bölgedeydi, ancak hafta sonuna doğru iyi bir şekilde toparlandı. An itibariyle STX 0,77 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %5,52 düştü. Token, 1,063,556,533 dolarlık piyasa değeriyle 46. sırada yer alıyor.

SSV Network

SSV, yüksek performanslı, güvenli ve merkezi olmayan Ethereum oluşturmak için merkezi olmayan bir staking altyapısı olarak tanımlanır. Yükselişiyle bu hafta en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmasının yanı sıra SSV, en trend kriptoların kazananlarından biri olmayı başardı.

SSV, kripto dünyasında inşa etmeye ve iz bırakmaya devam ederken, geçtiğimiz günlerde Çarşamba günü yeni yıl için güncellemelerini paylaştı. Güncellemelerden biri, ssv ağı Hibeler ekosisteminin, yürütme için onaylanan altı yeni hibe ile genişlediğinden bahsetti. SSV son 24 saatte %11 düşüşle 38.98 dolardan işlem görmektedir.

Ssv ağı, Ethereum PoS ademi merkeziyetçiliğini desteklemek için 50 Milyon Dolarlık bir ekosistem fonu başlattı. Ağ ayrıca genişlemeye devam edeceğine ve topluluk odaklı olmaya daha fazla odaklanacağına söz verdi. DAO içindeki karar vermenin yapısını ve akışını iyileştirmeye odaklanıyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.