Kripto Para

Bitcoin fırlardı! Yatırımcıların yüzü gülüyor! Çekilen bin pişman!

Kripto para piyasası sert düşüşün ardından tekrardan yükselişe geçti. Bitcoin yine yükselerek yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başladı.

Bitcoin fırlardı! Yatırımcıların yüzü gülüyor! Çekilen bin pişman!

2021'in yükselen trendi olan kripto para piyasası son günlerde sert bir düşüş yaşamıştı. Piyasada yaşanan panik ortamından sonra çoğu kişi elindeki Bitcoin'leri satmıştı. Kardan zarar eden yatırımcılar bugün yine pişman oldu. Çünkü Bitcoin tekrardan yükselişe geçti.

Geçtiğimiz hafta 50.000 dolara kadar düşen Bitcoin an itibariyle 60.000 dolar barajını zorlamaya başladı. Bugün tam 3.000 dolar artış yaşayan Bitcoin'in yükselişi de gün sonuna kadar devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca Bitcoin bugün bir rekor daha kırdı.

Dolar kurunun 8.30 bandını aşmasından dolayı 1 Bitcoin'in değeri şu an yaklaşık olarak 494.429 TL'ye tekabül ediyor.

Bitcoin fırlardı! Yatırımcıların yüzü gülüyor! Çekilen bin pişman! - Resim : 1

Kripto para piyasasındaki bu yükselişin daha ne kadar devam edeceği bilinmiyor. Denetlenemeyen ve kesin bir parametresi olmayan bu pazar resmen bir kumar diyebiliriz. Neye göre kime göre yükseldiği belli olmayan kripto para pazarına girmeyi düşünüyorsanız, ne borçla ne de tüm birikmişinizle giriş yapmayın diyor uzmanlar.

Bu yüzden kripto para pazarına girerken her zaman temkinli davranmakta fayda var. Ekonomide kalmışsa oturulmaz tabirini bilenler bilir. Bu seviyede kripto para almak size ya büyük zarar ettirir ya da ani bir şey olur ve karınıza kar katarsınız. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.