Bitcoin fiyatını tehdit eden ince likidite! 63 bin dolar vadeli işlem boşluğu!

Bitcoin'un fiyatı, ince likidite nedeniyle oluşan 63 bin dolar vadeli işlem boşluğuyla karşı karşıya kalıyor. Likiditenin zayıflığı, BTC fiyatını etkileyebilir.

Bitcoin fiyatını tehdit eden ince likidite! 63 bin dolar vadeli işlem boşluğu!

Bitcoin, son zamanlarda ince likidite nedeniyle 63 bin dolarlık vadeli işlem boşluğu ile açıldı. Bu durum, Bitcoin fiyatını tehdit eden faktörler arasında yer alıyor. Likiditenin azalması, kripto piyasasında dalgalanmaya neden olabilir ve yatırımcıları endişelendiriyor.

Bitcoin, 4 Mayıs'ta işlem saatleri dışında gerçekleşen işlemlerle yeni fiyat artışları sağladı. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den gelen veriler, Bitstamp üzerinde yeni bir lokal zirve olan $64,522'yi doğruladı. Yanlış anlaşılmasın bu Mayıs ayı için yeni bir zirve.

Amerika Birleşik Devletleri istihdam verilerinden gelen güç, günlük kapanışa doğru hız kazandı ve bu, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için neredeyse üç aydır ilk girişlerle desteklenen cesaretlendirici kripto piyasası toparlanma sinyallerini besledi.

Bitcoin fiyatını tehdit eden ince likidite! 63 bin dolar vadeli işlem boşluğu! - Resim : 1

Bitcoin fiyatını tehdit eden ince likidite! 63 bin dolar vadeli işlem boşluğu!

CoinGlass izleme kaynağından gelen verilere göre, BTC/USD yazının kaleme alındığı sırada aylık bazda %5 oranında arttı ve Nisan ayındaki %15'lik kayıplarla zaten karşılaştırılıyordu. Popüler tüccar Daan Crypto Trades, son X (eski adıyla Twitter) kapsamında bu şekilde piyasaya büyük bir itme olduğunu belirtti.

"Yüksek zaman dilimlerinde grafiklerin nasıl şekillendiğini beğeniyorum, ancak hafta sonu yeşil mumların altına eklemeye başlamayı sabırsızlıkla beklemeyeceğim. Bakalım bu nasıl sonuçlanacak," dedi. Eşlik eden bir grafik, CME Group Bitcoin vadeli işlemlerinin son kapanış fiyatından net bir ayrışma oluşturarak, BTC/USD'nin daha sonra doldurma eğiliminde olduğu bir "boşluk" oluşturdu.

Etkileyici hafta sonu performansına rağmen, bazıları TradFi katılımının olmaması durumunda piyasanın genel gücünden endişe ediyordu. Malzeme Göstergeleri ticaret kaynağının kurucu ortağı Keith Alan, ince sipariş defteri likiditesi sayesinde bir düzeltmenin kolayca gelebileceğini uyardı. "Halen bu ralliyi devam ettirebilmek için teklif likiditesinin yenilenmesini bekliyorum," dedi ve Malzeme Göstergeleri'nden sipariş defteri grafiğini X takipçileriyle paylaştı.