Bitcoin için 30 bin seviyesi sinyali verildi!

Öncü kripto para birimi Bitcoin'de yaşanan ciddi düşüşlerin ardından şimdi yükseliş sinyalleri verildi. İşte tüm detaylar.

Bitcoin için 30 bin seviyesi sinyali verildi!

Kripto paralarda uzun süredir ciddi anlamda çalkantılı bir dönem yaşanıyor. Özellikle öncü kripto para birimi Bitcoin yaşadığı ani düşüşlerin ardından şimdi tekrar yükseliş sinyalleri vermeye başladı.

Geçtiğimiz yıl en yüksek seviyelere ulaşan öncü kripto para birimi bu yıl yaşanan global nedenlerden dolayı ciddi anlamda düştü. Bu da haliyle yatırımcılar için çok kötü bir gelişmeydi. 20 bin seviyesi altına dahi düşmesi kripto paralara olan güveni sarstı. O zamandan beri de yatırımcıların gözü yükseliş haberinde.

Bitcoin için 30 bin seviyesi sinyali verildi!

Bitcoin için 30 bin seviyesi sinyali verildi! - Resim : 1

Sektörden kaynaklar şimdi Bitcoin'in 30bin olarak seviyesine yükselebileceğine dikkat çekiyor. Analistlere göre: "Kripto paralarda yakın dönemde başlayan rahatlama ile 18.000$ seviyelerinden toparlanma 23.000$ üzerine taşınmış durumda.

Tayvan ve Çin arasındaki gerilim de global piyasaları etkilemiş durumda. Ancak şimdi risker azaldı ve Amerikan Merkez Bankası Fed'in açıklamalarından sonr piyasalar da yatıştı. Bitcoin balinaları incelendiğinde 10.000 ve üzeri BTC hesapları 20.500 seviyesinden, 100 ve üzeri hesaplar ise 22.800 seviyelerinden alıma geçmiş durumda. ABD istihdam verilerinin de açıklanmasının ardından önümüzdeki hafta 30.000$ seviyelerine doğru bir yükseliş söz konusu olabilir. Bu tabi ki kripto para camiasında uzun süredir beklenen haberin gelmesi anlamına da gelecektir. Yakın dönemde neler olacak bekleyip göreceğiz.