Ethereum bir anda sert yükseldi! İşte nedeni...

Bitcoin 23,500 dolara yükselirken, Ethereum günlük yüzde 7 değer kazanarak 1.720 dolara yaklaştı.

Ethereum bir anda sert yükseldi! İşte nedeni...

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum da ise gün içinde sert bir yükseliş yaşandı. Ethereum günlük yüzde 7 değer kazanarak 1.720 dolara tırmandı.

Binance Coin bugün yüzde 6.5 yükselirken, Ripple yüzde 2.1, Cardano (ADA) yüzde 3.90, Solana yüzde 6.64, Dogecoin ise yüzde 6.1 yükseldi.

Kripto paralar sakin geçen 24 saatin ardından az da olsa yükseldi. Önceki 24 saati düşüşle kapatan kripto para piyasaları az da olsa yükseliş gösterdi.

Sebebi belli oldu

28 Temmuz’da, lider Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Birleştirme’nin son test aşamasından önceki son ayrıntıları paylaştı. En son hisse kanıtı test ağı geçişi, Ethereum ana ağının en yakın simülasyonu olan Goerli test ağında olacak. Beacon Chain’in Goerli versiyonu Prater olarak adlandırılıyor ve duyuruya göre 6-12 Ağustos tarihleri arasında Paris adlı bir yükseltmede testnet ile birleştirilecek.

Bu gerçekleşmeden önce, Prater’i Goerl ile Birleşmeye hazırlamak için Bellatrix adlı bir önceki yükseltmenin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi bekleniyor.