Kripto Para

Bitcoin için dip sinyali verildi! 10 bin dolar kapıda olabilir

Kripto para camiasının öncü birimi Bitcoin için tehlike çanları çalıyor olabilir. Daha önceki dönemlerde iki dip düşüşü tahmin eden analistten yeni yorum geldi.

Bitcoin için dip sinyali verildi! 10 bin dolar kapıda olabilir

Kripto para camiasında uzun süredir tehlike sinyalleri çalıyor. Öncü kripto para birimi Bitcoin'de de durum pek iç açıcı değil. Bir süredir düşüş trendinde olan kripto paralar için şimdi ise yeni bir tahmin geldi.

Daha önce 2015 ve 2018 yıllarında Bitcoin'de yaşanan düşüşü öngören kişi tekrar bir uyarı sinyali verdi.  "Pi Döngüsü dip" olarak adlandırılan göstergeye göre Bitcoin için tehlike çanları çalıyor.

Bitcoin için dip sinyali verildi! 10 bin dolar kapıda olabilir

Bitcoin için dip sinyali verildi! 10 bin dolar kapıda olabilir - Resim : 1

2015'te yaşanan dip dönemi, Bitcoin'in Ocak 2015'te 160 dolar civarında dibe vurmasıyla ortaya çıkmıştı. Bunu Aralık 2017'de neredeyse % 12.000'lik bir boğa dönemi olan 20.000 dolarlık yükseliş izledi. Benzer şekilde, tarihteki ikinci çöküş döneminde 2018 ayı döngüsünün sonunu işaret etti. Ayrıca, Aralık 2018'de yaklaşık 3.200 ABD Doları'ndan Kasım 2021'de 69.000 ABD Dolarına kadar olan %2.000'lik bir fiyat artışı gözlemlendi.

Bu hafta, Bitcoin'in 150 günlük göstergesine göre tarihteki üçüncü Pi Döngüsü dibi gerçekleşecek. Analiste göre Bitcoin'in 30 bin dolara sıçramasına kıyasla 10 bin dolara düşmesi daha olası. Korkular, birkaç yüksek profilli şirketin başarısızlığının yol açtığı devam eden bir kripto piyasası katliamı nedeniyle ortaya çıktı.

Yorumlar
Sadi
İsmini söylemediğiniz iki defa bilen analist kim
Cevapla
Osman erman
Adının açıklanmasını istememiş 😂
Atçı yalan
Şuan belirsiz senden önce herkes biliyor kafana göre yalan haber yapma kimseyi telaşa verme grafiklere iyi bak tersine döner
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.