Kripto Para

Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor!

Bitcoin yine rekor üstüne rekor kırdı. Dijital para kendi rekorunu kırdı ve bugüne kadar ulaşamadığı bir değere yükseldi.

Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor!

Farklı sektörlerdeki birçok şirketin ücretlendirme yöntemlerine kripto parayı eklemesiyle beraber Bitcoin büyük artış gösterdi. Kurumsal alımların yanında, ücretlendirmede kripto parayı kullanan şirket sayısının da gün geçtikçe artış göstermesiyle birlikte Bitcoin, 61.683.86 dolarlık yeni rekorunu tazeledi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 9.59 artışla 1.805.79 dolara yükselirken, haftalık kazancı da yüzde 15.16 düzeyindeydi; birimin piyasa hacmi de 219.39 milyar dolara yükseldi.  

Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor!

Bilindiği üzere kripto paranın toplam piyasa hacmi ilk kez 7 Ocak'ta 1 trilyon dolar sınırını aşmıştı. 15 Şubat'ta ise 1.5 trilyon dolar bandını geçmeyi başardı. Ancak kripto para piyasalarına yönelik kurumsal ilginin hızla artış göstermesiyle birlikte tüm piyasalardaki toplam hacim şu an için 1 trilyon 831 milyar dolar olarak biliniyor.

Toplamda 8.795 kripto para biriminin işlem gördüğü 36.375 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 62.1'ini Bitcoin, yüzde 12.0'sini de Ethereum oluşturuyordu. Tüm piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi ise  147 milyar dolar düzeyindeydi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.